Vďaka referendu rečnili aj malé strany, najdlhšie opäť premiér

Analýza diskusií za 5. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

RTVS ponúkla diskusiu o otázkach, ktoré budeme riešiť v blížiacom sa referende. TA3 mala troch hostí, ktorých spovedala samostatne. Moderátorka Ľuba Oravová sa najprv porozprávala s premiérom Robertom Ficom, potom s Ľudovítom Kaníkom a nakoniec s Jarmilou Filadelfiouvou. O pár sekúnd viac ako hosťka Filadelfiová mal premiér, a tak v uplynulom týždni rečnil najviac.

Oravová vs. jej hostia

Pozreli sme sa na rozhovor moderátorky Ľuby Oravovej s Robertom Ficom a Ľudovítom Kaníkom. Ich rozhovor prerátaný na minúty a sekundy skončil v pomere 82% času pre premiéra a 18% pre moderátorku. V prípade rozhovoru s Kaníkom bol pomer 81% vs. 19% pre moderátorku.

V októbri 2014 sme robili podobné merania. Moderátor TA3 Norbert Dolinský mal s hosťom Robertom Ficom skóre 19% (V politike, 7.9.2014). Na príklade iných relácii sme vtedy zistili, že český moderátor Václav Moravec mal pri premiérovi Sobotkovi skóre vyššie, a to 36%. Vyššie skóre ako Oravová a Dolinský dosiahol aj moderátor Rádia Slovensko Branislav Dobšinský. V diskusii s premiérom zo dňa 6.9.2014 dosiahol skóre 25%.

Poznámka: Uvedené porovnania vychádzajú pri každom moderátorovi len za jednu reláciu, preto v budúcnosti zmeriame viac diskusií aby sme získali objektívnejšie čísla.

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Medan.sk_KR_5_2015

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.