V povolebných debatách obhajoval koalíciu hlavne Pellegrini

Analýza diskusií za 44. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

V uplynulom týždni navštívil podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) diskusné relácie O 5 minút 12, V politike a tiež program Braňo Závodský naživo, v ktorých rečnil dokopy 44 minút. Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko sa počas volebnej soboty nevysielali, a preto nie sú v analýze zahrnuté. Taktiež v nej nie sú zahrnuté rozhovory s víťazmi volieb do VÚC, ktorí debatovali v televíznych diskusiách na TA3 a vo verejnoprávnej televízii.

Prvá novembrová nedeľa bola vo všetkých politických diskusiách venovaná analýze výsledkov volieb do VÚC. V relácii O 5 minút 12 dostali priestor všetci novozvolení župani. Výsledky volieb boli uvádzané postupne podľa krajov a ich záver komentovali dvaja politici za koalíciu a dvaja za opozíciu.

Televízia TA3 venovala komunálnym voľbám jeden blok, do ktorého si pozvala dvoch debatérov. Jedného člena opozície, Martina Klusa, ktorý vystupoval sčasti ako politológ (pre svoje odborné pozadie) a sčasti ako zástupca víťaznej strany SaS. Druhým diskutujúcim bol Eduard Chmelár, ktorého politickej minulosti sme sa venovali v minulotýždňovom rozbore Kto rečnil.

V ďalších častiach relácie V politike mali účinkujúci, podľa grafiky v dolnej časti obrazovky, ktorá napovedá, akým témam sa relácia venuje, rozoberať témy ako „vyhlásený boj proti byrokracií“ alebo „ochrana hraníc Európskej únie“. Napriek tomu sa začiatok týchto debát stále vracal k hodnoteniu volebných výsledkov. Grafický popis sa tak nie vždy zhodoval s obsahom práve prebiehajúcej diskusie.

Viac v interaktívnej infografike:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.