Union spustil orientačný online test na odhalenie koronavírusu

Pandémia koronavírusu zmenila takmer celý svet. Už niekoľko týždňov zvádza boj s týmto vírusom aj celé Slovensko. Union zdravotná poisťovňa v týchto dňoch spustila jednoduchý online indikatívny test. Na stránke www.koronatester.sk si môže ktokoľvek bezplatne otestovať, či má podozrenie na ochorenie COVID-19. Test je jednoduchý a užívateľa sa pýta na overené príznaky, či symptómy ochorenia. Na záver testu dostane užívateľ okrem informácií o možnom ochorení aj inštrukcie s ďalším postupom, ako aj odporúčanie či je nevyhnutné bezodkladne kontaktovať záchrannú zdravotnú službu, svojho lekára, alebo ostať v karanténe. Výsledok testu je orientačný. V žiadnom prípade nenahrádza laboratórne testy alebo lekárske vyšetrenie. Pri závažných príznakoch je nevyhnutné bezodkladne telefonicky kontaktovať záchrannú zdravotnú službu.

„Aj týmto online testom sa Union zdravotná poisťovňa snaží pomáhať a meniť životy k lepšiemu. Týmto testom chceme zabrániť zbytočnému šíreniu koronavírusu v čakárňach a ambulanciách lekárov. Rovnako je aj pre našich poistencov v čase zvýšeného rizika nákazy lepšie ak si môžu najskôr spraviť orientačný test na koronavírus bezpečne zo svojho domova. Sme spoločensky zodpovední, preto je ochrana zdravia a prevencia pre nás prioritou,“ uviedla Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Údaje a overovanie príznakov je v teste založené na informáciách a pravidlách vyhodnocovania zo Svetovej zdravotníckej organizácie a zohľadňuje aj pravidlá vydané štátnymi inštitúciami v rámci Slovenskej republiky.