Týždňovka (52/2013)

Prvé miesto: Pochovanie žijúceho športového komentátora. Správu o „náhlom úmrtí“Martina Hajka priniesla ako prvá štátna tlačová agentúra TASR. Informáciu neskôr prebrali aj ďalšie médií ako TVNoviny.sk, Aktuality.sk, Sme.sk, Pravda.sk, Čas.sk, Pluska.sk či blog Omediach.com. Viaceré spravodajské weby po vlastných zisteniach články opravili a ospravedlnili sa.

Druhé miesto: Atentáty vo Volgograde. Pri prvom útoku na stanici zomrelo 16 ľudí, pri výbuchu trolejbusu ďalších 10. Moskva má obavy, že teroristi svoje aktivity vystupňujú pred blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v neďalekom čiernomorskom letovisku Soči. Volgograd je od neho vzdialený bezmála 700 kilometrov.

Tretie miesto: Dvaja mŕtvi slovenskí vojaci v Kábule. Samovražedný útočník odpálil auto pri vojenskom konvoji. Útok odsúdili predseda vlády Robert Fico i minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý vo svojej reči statočne vyhlásil, ako sa nenecháme zastrašiť… Ani na Vianoce nie…

Štvrté miesto: Schumacher, ktorý je po zranení na lyžovačke v kóme a bojuje o život. Schumacher údajne lyžoval mimo vyznačenej lyžiarskej trate a hlavou narazil do skaly.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
Zomrel Kalašnikov, tvorca najznámejšieho samopalu,
– Deň po inaugurácii zhorel Kotlebovmu pobočníkovi Hummer,
– Slovák podal trestné oznámenie na biskupov Slovenska. Za pastiersky list,
– Rumuni po 24 rokoch účtujú s komunistickou minulosťou,
Sagan sa sťahuje do Monaka, hovorí o úpadku cyklistiky u nás,
– Gašparovič: Tisíc eur mesačne pre exprezidenta je málo,

+ pikoška:
Topky sa pozreli na rok 2014 s numerologičkou. Ľudia sa samozrejme obrátia na duchovné náuky, hrozí tiež spojenie živlov a katastrofy. Ako inak. Nás v redakcii však zaujal tento komentár: „Keď odrátame od čísla 2014 číslo 1348, čo je výrobne číslo mojej chladničky, tak dostaneme číslo 666 – TO JE KONIEC SVETA, príde satan!!!“ Tak to už áno!