Týždňovka (47/2014)

Prvé miesto: Výročie Nežnej revolúcie. Na pozadí ktorého pekne vidno aj to, ako ešte stále letargicky vnímame občiansku spoločnosť. Pätnásť percent občanov chce socializmus, 8 percent kapitalizmus a 51 percent by najradšej niečo medzi tým. Práve táto nerozhodnosť je stále najokatejším dedičstvom, z ktorého sme ani za 25 rokov nevyrástli…

Druhé miesto: Odstúpenie Pašku. Po kauze CT protestovali proti Pavlovi Paškovi tisíce ľudí. Povedal, že nechce útoky na svoju rodinu a v podstate nečakane oznámil, že končí. Premiér nazval organizátorov protestu pred domom Pavla Pašku v Košiciach ľudskými hyenami.

Tretie miesto: Komunálne voľby. V ktorých v podstate vyhral Smer, aj keď sa objavilo väčšie množstvo nezávislých kandidátov. No a na to, ako pravica utrpela, musia začať padať povestné traktory z neba, aby sme o ďalšie štyri roky nemali znova všade Fica.

Štvrté miesto: Prvý ľudský stroj pristál na kométe. A aj napriek problémom s energiou na jeho chod, je toto udalosť, ktorú si bude dobré zapamätať. Po desiatich rokoch tak vyvrcholil najambicióznejší vesmírny projekt Európy za posledné desaťročia.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
Šéf Tiposu končí, za luxus platil firemnou kreditkou,
Padla ďalšia Paškova žena, firma z CT kauzy sa mu nevzdialila,
Drahší stroj než v Piešťanoch objednali zdravotníci v Košiciach,
Osem dôvodov, prečo SIS ešte nemôže odpočúvať váš Facebook, Skype alebo Viber,

+ pikoška:
Ako sa vysporiadať s nacistami. Nechať ich pochodovať samých proti sebe! Výborná kampaň nemeckého mesta Wunsiedel.