Týždňovka (47/2013)

Prvé miesto: Voľby do VÚC. Ktoré si vďaka banskobystrickému víťazovi Marianovi Kotlebovi všimli aj zahraničné médiá. A toľko politických komentárov asi nemali žiadne iné voľby. Obmedzenosťou isto vyhral ten od nášho premiéra o pravici a satanovi či Hitlerovi. Ako sa ale ukázalo, demokracia nám zasa ponúkla iba to, čo si aj zaslúžime. Je nám dobre, tak nám treba…

Druhé miesto: Fico a Obama. Ktorí sa stretli v Bielom dome a spoločne konštatovali, že partnerstvo USA so Slovenskom je založené na spoločných demokratických hodnotách a princípoch. No veď práve. Hovorili hodinu, ale čo sa vlastne reálne stalo (okrem toho, že premiér bude mať doma novú zarámovanú fotku) a o čom to reálne bolo – nikto nevie. Asi najmenej Fico s Obamom.

Tretie miesto: Janukovyč nepodpísal dohodu s EÚ. Ukrajinský prezident tak ustúpil ruskému tlaku a zľakol sa, že pre upadajúcu ekonomiku jeho krajina zbankrotuje. Tak sa zdá, že pravidlá európskej spoločnosti sú pre neho a spriaznených oligarchov pritvrdé. Museli by sa aspoň sčasti vzdať gangsterských metód, ktoré im priniesli úspech. Nielen pri podnikaní v Únii, ale i doma.

Štvrté miesto: Blog o poľovačke prezidenta je v poriadku. Blogerovi už nehrozí väzenie, polícia zamietla sťažnosť prezidenta, opakuje, že v texte nič trestné nie je. „Nikdy som kauzu nepovažoval za právny problém, skôr išlo o etickú a morálnu stránku toho, ako sa na Slovensku zneužíva moc,“ vyjadril sa bloger Poláček.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Varehovi rozsudok zrušili, jeho údajný kumpán je vo väzení,
– Energiu zo Slnka možno čaká prielom,
– Facebook uznal nezávisloť Kosova,
– Kňažko potvrdil kandidatúru,
– Winamp po 15 rokoch končí,
Kto je s kým rodina na našich súdoch,
– Fico by boj o prezidenta mohol aj prehrať,
– Išiel proti antikomunistom, teraz je v rade pre ľudské práva,
Matky z osád budú v školách čítať knihy,
– Výbor je za zákaz vstupu výtržníkov na štadióny,
– Po dlhej chorobe zomrel spevák Pavel Bobek,

+ pikoška:
– Číňan daroval neveste 102 kg peňazí. On dostal desať luxusných áut. Svetové médiá píšu, že na to, aký majetok naozaj majú, sa vo výmene darov uskromnili. Ale čo tam po peniazoch, hlavne že sa ľúbia…