Týždňovka (42/2014)

Prvé miesto: Penta v Sme. Nemecký akcionár sa rozhodol predať 50-percentný podiel Pente. Vedenie denníka Sme a významná časť redakcie podali výpoveď. Vydavateľstvo sa stále snaží zabrániť vzniknutej situácii a chce si uplatniť predkupné právo.

Druhé miesto: Penta sa na Twitteri prihlásila k finančnej podpore časopisu .týždeň. Zverejnila to počas relácie, v ktorej bol Štefan Hríb k Pente kritický. Štefan Hríb hovorí, že skupina nikdy neovplyvňovala obsah časopisu. Podpora mala ísť na mediálne projekty, Penta tiež kúpila výtlačky.

Tretie miesto: Skoro-reformátor pápež. Ktorý naznačil miernejší postoj cirkvi k rozvodom či homosexuálom. No synodálna správa, ktorú po mimoriadnom zasadnutí biskupskej synody o rodine vo Vatikáne prijali, už nie je tak liberálne sformulovaná, ako sa očakávalo. Predošlé formulácie o homosexuáloch správa zmenila a eliminuje pozitívny jazyk v zmienkach o nich.

Štvrté miesto: Lavína v Himalájach zabila dvoch slovenských horolezcov. Informáciu o smrti skúsených horolezcov Jána Matláka a Vladimíra Švancára priniesli nepálske médiá. Nešťastie v Himalájach bude mať zrejme niekoľko desiatok obetí.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Roky stíhaná exnovinárka Teleki žaluje Slovensko o pol milióna eur,
Zbraň zavraždeného Ernesta Valka našli na dne priehrady,
– Nórky budú mať povinnú vojnu,
Vláda schválila rozpočet,
– Pri Čentéšovi čakali sudcovia rok, pri Kiskovi sú rýchli,

+ pikoška:
Z letiska v Spišskej Novej Vsi do stratosféry vyniesol špeciálny balón 3D tlačou skonštruovanú sondu, ktorá urobila aj fotografie Tatier zo stratosféry. Určite stoja za pozretie.