Týždňovka (41/2013)

Prvé miesto: Fico a súkromie. Premiérov úrad vyplatil desaťtisíce eur majiteľovi reštaurácie Afrodita, kde Fico oslavoval s asistentkou. Výlet premiéra s asistentkou v Čereňanoch sprevádzajú podozrenia, že ich súkromná akcia mohla byť platená zo štátnych peňazí.

Druhé miesto: Daňové licencie. Väčšina firiem sa plateniu daní vyhýba, Smer chce preto od všetkých aspoň minimálnu daň. V praxi to bude znamenať zavedenie minimálnej dane zo zisku, ktorú budú musieť od jari 2015 platiť aj stratové firmy. Zaplatia ju teda aj eseročky, ktoré formálne vykazujú stratu, aby sa vyhli plateniu daní.

Tretie miesto: Erik Tomáš. Ktorý podľa porotcu ceny pre najlepších hovorcov tlačil na organizátorov súťaže, pretože ho chceli vyhlásiť za najhoršieho hovorcu. Chceli mu teda dať hovorcovskú anticenu, takzvanú Malinu.

Štvrté miesto: Jahnátek a príbuzní. Tento týždeň takí, ktorí nesplinili podmienky požadovaného vzdelania. Poverenou šéfkou kancelárie ministra je už od jeho nástupu v apríli 2012 Monika Pôbišová, ktorá nemá vysokú školu. Zákon o štátnej službe hovorí, že zastupovanie či dočasné preloženie zamestnanca „nesmie presiahnuť šesť po sebe nasledujúcich mesiacov“. Pôbišová takto šéfuje už 17 mesiacov.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Profesia kúpila weby núkajúce prácu v domácnosti,
Exploreru na Slovensku odzvonilo, najpoužívanejšie prehliadače sú Chrome a Mozilla,
– V Amerike budú dražiť rontgenove snímky Marilyn Monroe,
– Twitter prvýkrát prezradil ako na tom je: neustále v strate,
– CE.ZA.AR 2013 pozná víťazov,
– Čo by sa stalo, keby sa Blízky Východ rozpadol?

+ pikoška:
– Brazílsky pašerák utekal před políciou. Divoká naháňačka sa skončila tak, že podozrivý stratil nad svojím vozidlom, v ktorom prevážal pol tony marihuany, kontrolu a narazil do stromu. Zabili ho však až balíčky, z ktorých niektoré pri náraze preleteli z kufra dopredu a muža primliaždili o volant. A vraj „tráva“ nie je nebezpečná!