Týždňovka (40. týždeň)

Prvé miesto: Rada vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť sa teda bude venovať právam skupiny LGBT ľudí. Malým paradoxom je, že poradnému orgánu Rady vlády má šéfovať minister spravodlivosti Tomáš Borec. Pritom on sám je zástancom uplatňovania zákona o rodine, podľa ktorého je manželstvo jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Každopádne, vždy je to lepšie ako vývoj udalostí v Ukrajine, kde parlament v utorok podporil návrh zákona, ktorý podľa ruského vzoru zakazuje prejavy homosexuality na verejnosti a umožňuje ich trestanie až päťročným väzením alebo pokutou do výšky 500 eur.

Zdroje: webnoviny.sk 1, hnonline.sk, webnoviny.sk 2

 

Druhé miesto: Šesťtisíc áut a sedemstotisíc chudobných. Zaujímavý komentár priniesol Ľubomír Jaško na portáli aktuality.sk. „V auguste sa zvýšil počet registrovaných športovo-úžitkových vozidiel o 40 percent. Celkove sa predalo šesťtisíc vozidiel, to je v medziročnom porovnaní nárast 15 percent. Spolu s tým bol zaznamenaný rekord v žiadostiach o spotrebiteľské úvery. Na hranici chudoby žije sedemstotisíc Slovákov. Aj takéto dve protichodné správy sú obrazom Slovenska.

Zdroj: aktuality.sk

 

Tretie miesto: Prvá predvolebná debata Obamu a Romneyho. Víťazne z nej vyšiel Romney, ktorý stráca v prieskumoch verejnej mienky a v debate potreboval bodovať. Na druhej strane sa internetom úspešne šíri video na podporu Obamu, v ktorom si kde kto pekne zahreší. Dokonca aj malé deti. Obamov tím asi dobre vie, čo u nás v podstate každý politik – serióznymi debatami sa voľby aj tak nevyhrávajú…

Zdroj: pravda.sk, youtube.com

 

Štvrté miesto: Zvolenská na rokovaní vlády s ovcou. Plyšovou. Nešlo o dar pre niektorého z jej kolegov, ale, ako ministerka priblížila, ide o jej kamarátku Ove, s ktorou majú spoločný názor na vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne na Slovensku. Reagovala tak na kampaň „Nie som ovca, viem si vybrať aj sám“, v ktorej poisťovňa Union vyzýva ľudí, aby si nedali vziať právo na výber zdravotnej poisťovne. Ktovie, čo by si na rokovanie musel priniesť premiér, aby ostal v tejto symbolickej rovine…?

Zdroj: pravda.sk

 

Piate miesto majú aj tieto udalosti:

– na Slovensko prichádza značka Raiffeisen,

– Robert Fico najlepšie bojuje s krízou, chválil Viktor Orbán,

– facebook prekonal miliardu užívateľov,

– SaS chce prácu miesto dávok,

– Ikea vymazala zo saudského katalógu ženy, neboli zahalené,

– Slovensko zaujalo v zahraničí, natáčajú o nás dokument,

 

+ pikoška: Smer ma človeka, ktorý stíha osem funkcií zároveň. Nuž, niekto je multimilionár, niekto multifunkcionár… A niekto aj aj. Niekedy sa stačí proste vydať správnym smerom… :/