Týždňovka (39. týždeň)

Prvé miesto: Mladý muž v maskáčovej bunde chcel svojím činom vyjadriť názor, že vláda vyhladovala tretinu národa, rozpredala ho a je hluchá a slepá voči jeho nárekom. Klaus mladíkovi odkázal, že by si zaslúžil pár faciek a namiesto národných nárekov rieši najmä svoju ochranu a to, ako ju zlepšiť. „Atentát“ si všimli aj médiá vo svete a reagovali, že aj Kevin Costner by zareagoval lepšie. Viac nepotrebovali ani fanúšikovia photoshopu a vtipné obrázky sa šíria po internete ako lavína na českých turistov. Otázkou už len je, či si Klaus zobral na pamiatku z Chrastavy, kde sa útok odohral, nejaké guličkové pero? Bolo by to také symbolické…

Zdroje: tyden.cz, bbc.co.uk, ihned.cz, novinky.cz, sme.sk

 

Druhé miesto: Reakcia Richarda Sulíka na novelu Branislava Škripeka a ďalších troch poslancov z klubu OĽaNO regulovať nahotu v médiách. Novelou chcú zabrániť, aby v bežne dostupnej dennej tlači a periodikách nedochádzalo k nesprávnemu, obscénnemu, neúctivému zobrazovaniu ľudského tela, k vulgarizovaniu a nemravnostiam. Richard Sulík však v reakcii pomenoval oveľa vážnejší problém: „To musíme ponechať. Inak bude naša spoločnosť pozostávať z 5 miliónov blbečkov, ktorí budú čakať nato, čo im naordinuje vláda (…) Niekedy by bolo dobré zakázať aj parlamentné prenosy pre maloletých.“ Mal to len dotiahnuť do konca. Tento nešvár sa totiž vysiela aj pre dospelých…

Zdroje: omediach.com, aktualne.sk

 

Tretie miesto: Extrémizmus. „Upratovanie“ na pozemkoch Mariána Kotlebu v Krásnohorskom podhradí či pochod „slušných“ ľudí v Partizánskom. Pre kompetentných by to mali byť jasné signály, že v spoločnosti niečo nie je v poriadku. Bohužiaľ, buď im táto situácia vyhovuje, alebo je naozaj podstatnejšie, či novozvolený splnomocnenec vlády pre rómske komunity je alebo nie je politicky motivovaný a bude fandiť Smeru.

Zdroj: sme.sk, webnoviny.sk, pravda.sk

 

Štvrté miesto: Trojica doterajších členov Súdnej rady – Ľudmila Babjaková, Jozef Vozár a Alexander Bröstl. Ficov kabinet ich z rady tento týždeň odvolal. „Bojovali sme voči všetkým formám korupcie, vrátane vnútornej korupcie na súdoch – tieto slová sa dajú potvrdiť zvukovými záznamami zo zasadnutí Súdnej rady SR. Ak sú spomínané princípy tejto vláde cudzie, rešpektujeme jej rozhodnutie odvolať nás,“ povedal Jozef Vozár.

Zdroj: webnoviny.sk, tyzden.sk

 

Na piate miesto sa dostali aj tieto udalosti:

– štát chce zakázať chov nebezpečných psov,

– MasterCard otvára prvú bezhotovostnú kaviareň v Európe,

– Slovensko odsúdilo bieloruské parlamentné voľby,

– prokurátor Dušan Kováčik získal titul z odboru, ktorý neštudoval,

– RTVS chce spolupracovať s ČT a ČRo,

– Dobrovodský vzdal boj s rómskymi susedmi: Kto mu mohol pomôcť?

 

+ pikoška: švajčiarska firma vytvorila aplikáciu na párovanie ponožiek. Konečne niečo, čím sa nediskriminujú ľudia s obsesívno-kompulzívnou poruchou… Už len zvládnuť prechod z androidu na iOs, čo bude asi pre niektorých z redakcie týždňovky ťažšie ako prežuť fakt, že nemajú spárované ponožky. Dúhovosti a rozličnosti zdar!