Týždňovka (35/2014)

Prvé miesto: Ukrajina a Rusko. Proruskí povstalci sa zmocnili mesta Novoazovsk a hrozia obsadením Mariupoľa. Líder rebelov potvrdil pomoc od tisícov ruských vojakov. Aspoň, že si dva dni predtým Putin s Porošenkom podali v Minsku ruky. Milé. Najmä, keď Putin neskôr rozpráva o štátnosti východu Ukrajiny. Alebo aspoň o jej väčšej autonómii. No, všetko sa dá nejako interpretovať…

Druhé miesto: Oslavy SNP. Na ktorých najviac prekvapil prezident Komorowski. Ten sa chcel vyhnúť na oslavách ruskému ministrovi obrany. Aj tak sa robí politika. To, že Šojguovi stopli Poliaci prelet nad ich územím, je už len milá pikoška.

Tretie miesto: Summit lídrov EÚ. Európska únia dala Rusku ultimátum, do týždňa musí obmedziť svoje zasahovanie na Ukrajine alebo bude čeliť ďalším ekonomickým sankciám. Slovenský premiér Fico si vyhradil právo odmietnuť také návrhy na sankcie, ktoré by mohli poškodzovať národné záujmy Slovenska.

Štvrté miesto: Tendre eurofondových projektov a Star EU. Konzervatívny inštitút vo svojej analýze ukázal, ako jedna firma, ktorú odporúčal generálny sekretár Smeru Richter, zvíťazila vo všetkých 70 tendroch, na ktorých sa zúčastnila.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Kotleba vyvesil v Bystrici transparent Stop NATO,
– Nórsko vyzvalo Európu na sankcie voči Maďarsku,
– .týždeň stiahol kontroverzné video s Kuffom o homosexuáloch,

+ pikoška:
Šokujúce fakty o Hello Kitty: Nie je to mačka, má iné meno a narodila sa v Británii. Sýria? Palestína a Izrael? Ukrajina? Všetko bokom, až teraz nastala skutočná kríza…