Týždňovka (34/2014)

Prvé miesto: Popravený novinár. Jeho smrť mala byť odvetou za americké letecké útoky v Iraku, hovorí na videu muž s britským prízvukom. Ďalšieho novinára Stevena Sotloffa držia islamisti stále v zajatí a plánujú ho rovnako brutálne popraviť. Zatiaľ sa všetci snažia zistiť totožnosti Foleyho vraha a posledné informácie ukazujú, že ide o pôvodom britského rappera Abdel-Majed Abdel Bary.

Druhé miesto:  Ruský konvoj prekročil ukrajinské hranice. Ukrajina hovorí o priamej invázii, ukrajinský prezident Petro Porošenko o porušení medzinárodného práva, Európska únia o narušení štátnej hranice. V Luhansku sa bojuje v uliciach, no a v konflikte bojuje aj Slovák na strane proruských separatistov.

Tretie miesto: Neúnavné kritizovanie sankcií Ficom. Ktorý hovorí o baranoch na bitúnku. Premiér pritom využil na kritiku sankcií spomienku na obete nacistov v Kališti. Povedal tiež, že Európa sa „neponaučila a stále hľadáme akýchsi nepriateľov“.

Štvrté miesto: Pápež František a jeho dva-tri roky. František hovoril novinárom o neuróze i tom, že by v prípade choroby odišiel ako Benedikt XVI. Pápežom sa stal v marci minulého roka. „Ešte dva alebo tri roky a budem v božom dome,“ povedal novinárom na konferencii v Južnej Kórei.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
Ficov balíček zaplatia podnikatelia (20 zmien v dani z príjmov),
– Riaditeľ košickej nemocnice má auto ako policajná kobra,
– Kažimír ukázal prvý návrh rozpočtu,

+ pikoška:
Homesexuálny milenec Baracka Obamu žije v Bielom dome a jeho meno je Michael Obamová.