Týždňovka (33/2014)

Prvé miesto: Ficova reakcia na sankcie. Ktoré označil za „nezmyselné“. Argumenty sa samozrejme budú vždy líšiť, aj názory, ale slovo „nezmyselnosť“ je hrubou urážkou tých, ktorí sankcie presadili. A ku ktorým sme sa zaviazali. A vďaka Orbánovmu blízkemu postoju aspoň vieme, akú mentálnu príbuznosť možno u nášho premiéra čakať.

Druhé miesto: Ruský konvoj pre Ukrajinu. Záhadná kolóna takmer tristo áut smerovala k ukrajinským hraniciam, cez ktoré sa zatiaľ nedostali. Prekročil ich však iný, vojenský konvoj, ktorý údajne Ukrajinci zlikvidovali. Čo je skutočne za „humanitárnou pomocou“ a poloprázdnymi autami sa hádam dozvieme už čoskoro. Alebo aj nie.

Tretie miesto: Znefunkčnenie kancelárie Súdnej rady Harabinom. Tomu sa to krátko pred odchodom z funkcie tak, že z dvanástich jej zamestnancov presunul jedenásť na Najvyšší súd. Presun zamestnancov napokon potvrdil jej nový podpredseda Ján Vanko, ktorý v júli prevzal vedenie po Harabinovi. „Nebudem to radšej veľmi komentovať,“ reagoval Vanko. Asi ani my.

Štvrté miesto: Zomrel Robin Williams. Amerického herca a komika našli v pondelok mŕtveho v jeho kalifornskom dome. Mal 63 rokov. Herec pravdepodobne spáchal samovraždu. Williams sa preslávil filmami Dobré ráno, Vietnam, Otec v sukni či Dobrý Will Hunting, za ktorý získal Oscara.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Riaditeľ Múzea SNP: Nebudem pozývať fašistu na oslavy,
– Aj kňazi tlačia k referendu o rodine, v kostoloch vystavili hárky,
– Čarnogurský: Chápem, prečo Rusko nechá zbrojiť separatistov,

+ pikoška:
Našli matematickú rovnicu šťastia. Vedci teraz dúfajú, že rovnica by mohla byť použitá na poruchy nálady a šťastia v masovom meradle. Vážení, takto sa bojuje s drogami! Alebo vlastne nie…