Týždňovka (33. týždeň)

Prvé miesto: „Dva roky“ znel rozsudok, pri čítaní ktorého Pussy Riot predvádzali hlasný smiech. Na Slovensku (ako inak) zaujal Fico a tiež napr. taká Konferencia biskupov Slovenska, ktorý nechali odkázať, že k záležitostiam iným sa nevyjadrujú. Asi nejaká mentálna príbuznosť. Zato aktivisti a aktivistky v Bratislave sa nedali a na znak solidarity s kapelou vyzdobili sochy v meste farebnými kuklami.

Zdroj: sme.sk, aktuality.sk

 

Druhé miesto: Ak by to bol film so známymi hercami, dalo by sa povedať, že scenáristi si môžu vymýšľať, koľko len chcú. Ale film o Mellovi zatiaľ nie je, preto jeho prepustenie na kauciu je skutočnosťou. Mello je skrátka majster únikov. A zároveň aj majster PR, ako si stihla všimnúť Miroslava Kernová na svojom blogu, kde opisuje novinárske prekrývanie jeho obvinenia z dvoch vrážd emotívnymi spomienkami a reakciami blízkych.

Zdroj: sme.sk, omediach.blog.sme.sk

 

Tretie miesto: Zaujímavosťou uplynulého týždňa bol aj neznámy IT novinár Tomáš Kusenda. „Spolupracovník tlačovej agentúry SITA ponúkal dizertačnú prácu Viery Tomanovej za peniaze. Od Tomanovej ju získal tak, že sa predstavil ako novinár. Nepoužil ju však ako novinár, ale ako obchodník,“ písala vo svojom ďalšom blogu M. Kernová. Nuž, do štátnej správy s ním…

Zdroj: omediach.blog.sme.sk

 

Štvrté miesto: Na túto pozíciu určite patrí Karol Sudor, ktorý minulý týždeň priniesol dva naozaj zaujímavé rozhovory. Prvý bol s Adriánom Berkym, ktorý už dvanásť rokov vedie vo Veľkom Krtíši Komunitné centrum menšín, druhý bol s neurochirurgom Milanom Mrázikom, ktorý ako prvý na Slovensku začal nosiť odznak, že odmieta úplatky.

Zdroj: sme.sk 1, sme.sk 2

 

Na piate miesto sa dostali aj tieto udalosti:

– ďalší tunel na hraniciach s Ukrajinou,

– škola rozdelila zeleninu ako u Kaliňáka darčeky,

– Zmajkovičová bojuje proti vizuálnemu smogu,

– takmer polovica Slovákov a Sloveniek súhlasí s registrovanými partnerstvami,

– dôkaz, že Skylink priamo sľuboval bezplatné programy navždy,

– Ikea chce vybudovať v Európe sieť lacných hotelov,

hlasové vyhľadávanie Google už aj na Slovensku,

– Ekvádor dal Assangeovi azyl,

 

+ 2 pikošky:

kokaín sa oplatí viac ako kakao,

– v Nemecku chceli zdaniť rady pred diskotékou.