Týždňovka (32/2013)

Prvé miesto: Karol Sudor a dva jeho rozhovory. Jeden so sudcom Petrom Paludom, ktorý dlhodobo kritizuje Štefana Harabina; druhý s mediálnym odborníkom Miroslavom Kollárom o povrchnosti a bulvarizácii v médiách.

Druhé miesto: Iveta Radičová. Ktorá si prevzala cenu AIPES Freedom Award. Cenu jej udelila americká mimovládna organizácia Fond pre americké štúdiá (TFAS) na pôde Univerzity Karlovej v Prahe a Radičová sa tak stala v poradí dvadsiatou významnou európskou politickou osobnosťou, ktorá túto cenu získala. Zaradila sa tak medzi držiteľov ako Lech Walesa, Václav Klaus, Donald Tusk či Boris Tadić.

Tretie miesto: Projekt občianskeho združenia Živica Nevyšliapanou cestou. Mimovládka chce ľuďom v meste ukázať, že ich priestor môže byť ekologickejší, dať možnosť zvieratám rozvíjať sa prostredí, ktoré im zastaval človek. A tak svoje mestsky chované včely budú mať po vzore európskych metropol aj Bratislava a Zvolen.

Štvrté miesto: Radoslav Procházka. Ktorý sa vyjadril, že jeho výhoda oproti kandidátom spočíva v sile, hustote a rýchlosti. Reakcie na seba nečakali dlho a mnohí sa pýtali, či teda voliť prezidenta alebo motorový olej. Na druhej strane – keď je to dobre namazané tak to šľape. Ibaže by sa človek namazal po vzore českého prezidenta…

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Vanek a Šufliarsky sú noví námestníci generálneho prokurátora,
nenávisť k Rómom na Slovensku rastie, kritizuje OSN,
– ľudia si čitateľov novín spájajú najmä so zvykom,
– Václav Mika je vo funkcii rok, politické tlaky necíti,
– šéf financií potopil Čaploviča, šafáril s kvetmi aj koňakom,
– Rusi blokujú našu pomoc pre Ukrajinu,
učitelia nechcú donášať na svojich žiakov,
– Rusnokova vláda dôveru nezískala, nové voľby budú zrejme na jeseň.

+ pikoška:
– desaťročný chlapec objavil na povale u babky sarkofág s egyptskou múmiou. Sarkofág je vraj napodobenina, no múmia skutočná. Dodnes však nikto nechce chlapcovi vziať ilúzie, že ide len o babkinu vášeň k mumifikovaniu a lásku k dedkovi.