Týždňovka (31/2013)

Prvé miesto: Richter a predmety ľudského, ale určite osobného charakteru. Minister poprel, že by pri sebe tabletky na potenciu a kondómy mal, ale podľa toho, ako opisoval krásne sestričky v nemocnici, možno mu aj bolo ľúto. Priznal aspoň niekoľko tisíc eur na krst vnučky – nie je fanúšikom kreditných kariet. Nuž, kto by nechcel byť takým vnúčaťom (reformne orientovaného komunistu).

Druhé miesto: Matica a premiér. Ktorý jej pri príležitosti osláv 150. výročia odporučil, aby kritikom nedávala zámienku na boj proti nej. Možno práve preto Matica ocenila osobnosti slovenského života, medzi nimi aj Václava Klausa, Vladimíra Mečiara či Štefana Harabina. A premiérovi ani trochu neprekážalo, že deň pred tým si pripomenul obete rómskeho holokaustu, hoci v Matici oslavoval s tými, ktorý preň vytvárali podmienky.

Tretie miesto: Zuno a mBank. Hneď ako sa objavili správy, že rakúska Raiffeisen zvažuje aj to, že Zuno zruší, reakcia mBank nenechala na seba dlho čakať. V kampani sa „nepriamo“ naváža do mončičákov zo súčasnej retro kampane svojho konkurenta, pričom odkazuje priamo na svoj produkt. Príležitosť robí dobrého marketéra/-ku.

Štvrté miesto: Pápež a homosexualita. Podľa neho homosexuálov nemožno odsudzovať alebo marginalizovať, mali by byť integrovaní do spoločnosti. Vyjadrenie je to síce vľúdnejšie, než to bolo u jeho predchodcov, ale mentálne nastavenie cirkvi ostáva rovnaké – homosexualita stále znamená odlišnosť, vylúčenie. Ale ak s ňou budeme kamaráti, bude sa ľahšie kontrolovať…

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Berlusconi dostal rok, možno si ho odpyká aj doma,
– Piťovcov prepustili pre chybu sudcov,
– minimálna mzda má opäť narásť, aj dohodárom,
– Google má nový telefón. Majiteľa bude odpočúvať,
– Zeman má cukrovku, mal by obmedziť pitie a fajčenie,
– zoológovia objavili v slovenských jaskyniach nové druhy živočíchov,
– Snowden opustil letisko a získal v Rusku azyl, Biely dom je sklamaný,
– Čína nám otvorila dvere. Do miest pôjdeme bez víz,
– German court upholds eviction of smoker,
– Uruguay’s House OKs legal marijuana market plan,
– ‚Photo of the year‘: Man inside shark, ‚stabs‘ his way out,

+ pikoška:
– nevšedný občiansky preukaz: Lukáš z Brna má na fotke sitko na špagety. Pokrývka hlavy z náboženských dôvodov – je pastafariánom a jeho božstvom je Lietajúca špagetová príšera. A že akí sme my boli hrdinovia, keď sme pri sčítaní nahlasovali, že patríme k rádu Jedi…