Týždňovka (30. týždeň)

Oheň priviezol David Beckham po Temži. Zapálilo ho sedem mladých športovcov, ktorých vybrali britské športové legendy. A slovenská strelkyňa Danka Barteková skončila v skeete na skvelom 3. mieste.

zdroj: sme.sk 1, sme.sk 2

 

Druhé miesto nie je o nič dramatickejšie, minimálne vo svojom vplyve na obyčajných ľudí bude isto citeľnejšie. Ako sa vyjadril Robert Fico: „Vláda jednomyseľne odsúhlasila, že chce prejsť zo systému viacerých zdravotných poisťovní na systém jednej. Je to politické rozhodnutie vlády SR, v praxi to znamená, že mali by z trhu odísť súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union ZP.“ Nuž, politické, veru. Jedine portál cynickaobluda.com však pochopil, o čo Ficovi naozaj ide – jediná spoločná diagnóza.

zdroj: hnonline.sk, cynickaobluda.com

 

Tretie miesto vychytal poslanec Smeru a predseda jeho mládežníckej organizácie Andrej Kolesík svojím fantastickým výkonom pri vyhováraní a zavádzaní: „Bože môj, lístočky tam a tam, aké lístočky?“ Denník Sme sa Kolesíka vo štvrtok večer spýtal, prečo poslancom rozdával pred voľbou členov Správnej rady Ústavu pamäti národa, lístočky. Bolo na nich: „Voľba členov SR ÚPN: Lebeda, Hrubý.“ Išlo o kandidátov Smeru do orgánu ÚPN. Redakcia medan.sk už teraz cvičí na marec: „Bože náš, daňové priznanie tam a tam, aké priznanie?

zdroj: sme.sk

 

Štvrté miesto má zrušenie trestnoprávnej imunity. Ale keď už aj Jozef Banáš si uvedomuje, že je to vcelku chabý krok, tak to raz zase môžeme ísť bačovať na hole.

zdroj: hnonline.sk

 

Piate miesto majú aj tieto udalosti:

– audítorka vraj klamala o prevode peňazí do Vatikánu,

vyšla kniha o Gorile,

– poslanci Smeru schválili zdanenie vkladov v bankách,

– YouTube komentáre s pravou identitou,

– esej o konci modernej doby,

 

+ 2 pikošky:

– Fico si zahral futbal s veteránmi Cigľa, redakcia navrhuje pre premiéra viac profesionálneho futbalu a menej politiky,

– India investuje miliardy do nových záchodov, redakcia: ale ani našej politike to nepomohlo…