Týždňovka (26/2013)

Prvé miesto: Zastrašovanie novinárky. Pýtať sa, či jej ako matke dieťaťa stojí za to stretávať sa s určitými osobami, je nielen úbohé, ale vypovedá to o mentalite niektorých policajtov aj to, čo by sme nechceli vedieť. S takýmto nastavením je totiž úplne jedno, čo je vlastne pravda v boji medzi SaS a Smerom. Pomôcť a chrániť nás môžu akurát tak vyššie sily, ak nejaké sú…

Druhé miesto: Rada Európy odmietla návrhy slovenských sudcov do Štrasburgu. Ani jeden z kandidátov, ktorých Rade Európy ponúkla Súdna rada pod vedením Štefana Harabina, nepresvedčil. Lajčák to Harabinovi aj napísal, ale čo už keď je niekto… Vlastne nič, nie sme takí bohatí, aby sme mohli mať na predsedu Súdnej rady názor.

Tretie miesto: Jiří Rusnok ako premiér úradníckej vlády. Vrátil sa do služieb vlasti, ako sám povedal. Podporu politických strán nemá, ale „nádej určite je“. Tak určiteee…

Štvrté miesto: Dva historické zákony. Americký najvyšší súd povedal, že afroamerická menšina už ochranu nepotrebuje, lebo rasizmus je vec minulosti. Druhý zákon priznal v tých amerických štátoch, kde umožňujú svadby gejov a lesieb, homosexuálnym párom rovnaké finančné výhody, ako majú heterosexuálne páry.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
Taliban ani nechápal, že zabil Slovákov,
– Berlusconi dostal za sex s neplnoletou Maročankou sedem rokov,
– záchod v nemocniciach neumyjú aj týždeň, odhalila neviditeľná fixka,
– bratislavskí mestskí poslanci odmietli ropovod cez Bratislavu,
– Čarnogurský odštartoval kampaň s Bielikom, ktorého súdili za korupciu,
– Zeman na otázku o unesených Češkách odpovedal – Alláhu akbar,
– EÚ kritizuje Slovensko, o týraní detí sa nerobia prieskumy,
– A World Map That Lets You Scratch Off Where You’ve Been,
– Snowden podľa ruského ministra ani neprekročil ruské hranice,
– prokurátorka obžalovala Slotu za to, že pil a jazdil,
– v kauze Salmanovovcov figuruje aj manželka šéfa prokuratúry Tichá,
– KDH a Most-Híd chcú za prezidenta Hrušovského. Ten však žiada aj podporu SDKÚ,

+ pikoška:
– človek ovládol Zem vďaka hádzaniu. Urobilo to vraj z neho lepšieho lovca, ktorý mal tým pádom bohatší jedálniček. Daniel Lieberman z Harvardovej univerzity však dopĺňa, že treba nájsť, čo predchodcovia ľudí pred dvoma miliónmi rokov hádzali. Z toho obdobia sa totiž nenašli nijaké zbrane, hoci už vtedy mal človek telesné schopnosti na hranie bejzbalu či kriketu. Ach, takmer diskopříběh….