Týždňovka (25/2014)

Prvé miesto: Kiska vymenil troch členov súdnej rady. Advokátov Jána Klučku, Jozefa Vozára a sudkyňu Najvyššieho súdu Elenu Berthotyovú vymenoval prezident Andrej Kiska za nových členov Súdnej rady. Štefan Harabin tak v prípade opätovnej kandidatúry za predsedu Najvyššieho súdu, ktorá bude už zrejme tajná, stratil tri možné hlasy v jeho prospech.

Druhé miesto: Topky opísali znásilnenie Rómky ako žart. Bulvárny portál zverejnil v piatok video, na ktorom muž znásilňuje rómsku ženu, pri ktorej plačú dve malé deti. Článku dal server titulok: „Párik si to rozdával priamo na ulici: Perverzné divadlo ukončili až policajti!“ Po kritike ho zo stránky stiahol. Medzitým sa stihol dostať medzi najčítanejšie články.

Tretie miesto: Poľské nahrávky. Poľskému týždenníku Wprost sa podarilo získať ďalšiu kompromitujúcu nahrávku člena vlády premiéra Donalda Tuska. Tentoraz má ísť o ministra zahraničných vecí Radeka Sikorského, ktorý na nej telefonicky diskutuje s bývalým šéfom rezortu financií Jacekom Rostowským. Sikorski pochybuje o vláde premiéra Donalda Tuska a nelichotivo sa  vyjadruje aj o vzťahoch s USA. Wprost stál aj za nedávnym odhalením súkromného rozhovoru medzi guvernérom centrálnej banky Marekom Belkom a ministrom vnútra Bartlomiejom Sienkiewiczom, kde nevyberaným spôsobom hovoria o svojich kolegoch a potrebe odvolať vtedajšieho ministra financií, čo sa neskôr naozaj stalo.

Štvrté miesto: Scientológia. Znova. Sme sa pozrelo, ako to vyzerá, keď idete na ich prednášky, robíte ich testy, prispievate im. Za najlepšiu časť článku možno považovať toto: „Robili sme prieskum, čo chcú Slováci na evente. Zistili sme, že je to vyberanie peňazí,“ hovorí zahraničný scientológ. Vraví, že tomu neveril a spravili prieskum znovu. „Potvrdilo sa to, preto budeme dnes vyberať peniaze.“ Tvrdí, že ho požiadali, aby za dva dni na Slovensku vyzbieral stotisíc dolárov, od publika chce polovicu.“

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Gašparovič udelil milosť hokejistovi, ktorý napadol policajtku,
– Michael Schumacher sa prebral z kómy,
– Prezident A. Kiska v rámci prvej zahraničnej cesty navštívil Budapešť,
– V Smere hovoria o veľkých výmenách ľudí,
– Minimálna mzda má rekordne vzrásť,
– Kaliňák s rektorkou čakal na Gašparovičov odchod,
– Kiskov poradca Mazák: Za Macejkovú by som dal Gašparovičovi päťku,
Robert Roth: Mám súkromnú adresu Micka Jaggera. Od Havla, starý môj!,

+ pikoška:
Facebook mal globálny výpadok. Takže vo štvrtok sa o ničom inom ani nehovorilo, len o tej polhodine. Sorry, something went wrong. With humankind…