Týždňovka (24. týždeň)

Dráma v Hurbanove sa stala v sobotu 16.6. krátko po desiatej hodine. Mestský policajt, 51-ročný Milan J. z obce Svätý Peter, usmrtil troch ľudí a ďalších dvoch zranil. Zbraň mal v nelegálnej držbe. V komentári na sme.sk ale Roman Pataj upozorňuje aj na jeden vážny dôsledok – keďže išlo o streľbu na Rómov, môže dôjsť k tomu, že sa vytvoria a potvrdia stereotypy, ktoré o tejto menšine pretrvávajú. „Tým, čo sa jednoduchou skratkou automaticky prepracujú k obviňovaniu všetkých Rómov, by mohlo pomôcť, keby si spomenuli na všetkých „bielych“ vo svojom okolí, o ktorých sa hovoria (vedia) nepekné veci. Prekračovanie zákona nemá len čiernu farbu.

zdroje: hnonline.sk, sme.sk

 

Na druhé miesto sa dostali „zlaté padáky“ v KDH. Viacerí členovia KDH vrátane niektorých poslancov Národnej rady si myslia, že Figeľ by mal zvážiť svoje zotrvanie vo funkcii. Otvorene voči vedeniu vystupuje poslanec Radoslav Procházka. Nedávno vyhlásil, že väčšina vedenia je pre neho problematická, predsedovi vtedy vyjadril dôveru. V piatok však dodal, že zodpovednosť za zlaté padáky nesie Ján Figeľ osobne. Reformné reči Procházku sú sympatické, ale naozaj je tu otázka, či tí dvaja sú ešte z jedného hnutia. A čo s rečami ďalej. Ak ostaneme len v kresťanskej lexike: reči sa vedú, víno pije, chlieb saje… A zatiaľ saje teda výborne. Ako špongia.

zdroj: hnonline.sk

 

Tretie miesto obsadila havária na Dunaji. Počas 18 minút, ako bol otvorený ventil na lodi spoločnosti RiverTrans, sa do vody sa dostalo 13 500 litrov ropných produktov. Minister ŽP za tým vidí ľudské zlyhanie. Vinníkovi hrozí pokuta vo výške 168-tisíc eur. Možno by mohol pomôcť bývalý šéf ZSSK, ktorý vráti odmenu 170-tisíc eur a vystúpi z KDH.

zdroj: pravda.sk

 

Štvrté miesto dostala správa, že šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák znovu neuspel v boji s kauzou Gorila. Krajský súd zrušil predbežné opatrenie, ktorým okresný sudca Branislav Král zakázal publikovať knihu o údajnom spise SIS. Novinár Tom Nicholson, ktorý ju píše, predpokladá, že do predaja by sa mohla dostať už o niekoľko týždňov. Počkali sme doteraz, ešte vydržíme…

zdroj: hnonline.sk

 

Piate miesto si zaslúžili aj tieto správy:

– prezidenta nahnevala otázka o Čentéšovi,

– exšéf Drukosu Mojžiš dostal osem a pol roka,

– do obchodov sa dostali nelegálne a pokazené vajíčka,

– Chudovský riaditeľom SND,

– Amazon a Google si kúpia najviac nových domén,

Skype začína obťažovať reklamou,

 

+ pikoška na záver: v osobnom aute našli policajti štyroch ľudí a 16 oviec.