Týždňovka (21. týždeň)

Ak by ste v slovenských médiách hľadali články či relácie, v ktorých sa za minulý týždeň hovorilo o Grécku v súvislosti s jeho odchodom, našli by ste viac ako tristo príspevkov. Celkom slušný výsledok. A vlastne aj mediálne podsúvanie toho, čo sa považuje za prijateľné a čo nie. Špekulácie však treba nechať stranou, faktom je, že vysokí predstavitelia Európskej únie zástupcom jednotlivých krajín oznámili, aby si pripravili záložný plán pre prípad odchodu Grécka z eurozóny. Lídri EÚ však stále zdôrazňujú, že si želajú, aby Grécko v eurozóne zostalo a pokračovalo v plnení programu, na ktorom sa dohodlo s veriteľmi. Treba si počkať na 17. jún, kedy v Grécku budú opakované parlamentné voľby.

zdroj: napr. pravda.sk

 

Druhé miesto si nevybojovala oveľa veselšia téma, najmä pre tých, ktorí žijú podľa motta „chlieb a hry“. Reč nie je o ničom menej zdrvujúcom ako Eurovízia. Ale Buranovskije Babušky napriek svojmu druhému miestu zanechali príjemný filozofický odkaz pre všetkých. Party for Everybody. A to nie je málo!

zdroj: medialne.sk

 

Tretie miesto v neveselom 21. týždni si vybojoval svojím odchodom z KDH Daniel Lipšic s Janou Žitňanskou. Lipšic sa v rozhovore pre HN vyjadril, že podstatná je „vízia, sen“ (mierne krátené) a že „nemáme nejaký presný harmonogram, určite to budú týždne, mesiace“ (pre istotu celé – naozaj nič viac). Takže vizionár bez harmonogramu. Ak zavoláte do desiatich minút, Lipšic sa v živom vysielaní opýta na vašu otázku aj kyvadielka. Redakcia týždňovky je síce sarkastická, ale v hĺbke duše mu naozaj drží prsty. Baki Sadiki sa už tiež určite kdesi modlí…

zdroj: hnonline.sk

 

Štvrté miesto dosiahol RTVS. Zemková zvažuje odchod a RTVS chce investovať do nového webu. Tak sa uvidí, aký vizuál si užije fotografia nového potencionálneho nástupcu. Z kuloárnych mien však možno očakávať zaujímavú zmes – len čas lúhovania – ako to už pri RTVS býva – bude potrebné upresniť.

zdroj: zive.sksme.sk

 

A konečne piate miesto a niekoľko umiestnení:

– Andrej Babiš ako najväčší český vydavateľ,

– mediálne nadácie založili Európsku tlačovú cenu,

– Facebook zrejme kúpi Operu,

– Slovak Telekom si štát ponechá,

– zahynula speváčka a šperkárka Bety Majerníková,

– Fanda – nový mužský kanál Novy,

– Švajčiari presunuli historickú továreň o 60 metrov,

 

+ pikoška č. 1: v Čechách začal vychádzať odborný časopis pre vietnamských obchodníkov. Naše hodnotenie: Konečne!

+ pikoška č. 2: nové TV Piánko vysiela obraz horiaceho kozubu. Naše hodnotenie: Chce to povinný stream!