Týždňovka (20/2013)

Prvé miesto: Tunelovanie Vojenskej spravodajskej služby. Keď to ide v Plachtinciach, prečo by to nešlo vo VSS. Prihlásil sa už aj autor tajnej správy, zatiaľ však ostal neodhalený. „U nás sme na to už necitliví, stratí sa to,zhrnul politológ Miroslav Kusý. A, bohužiaľ, má pravdu. O mesiac na dovolenkách si už nikto nespomenie. Ani generálny prokurátor, ani šéf NKÚ… Vlastne, ešte stále ani nebudú.

Druhé miesto: Psychotesty pre vysokoškolských učiteľov. Školskí odborári žiadajú vyšetrenia u psychológov, chcú tak zabrániť šikanovaniu študentov. Nie že by medzi učiteľmi neboli aj takí, ktorí len riešia svoje komplexy a frustráciu, no znepríjemňovať život väčšine, ktorá sa snaží čosi naučiť… Čo už, vzdelanie je zbraň. Možno väčšia ako niektoré bojové plemená.

Tretie miesto: Hlásenie odchodu na viac ako 90 dní. Keď to trochu nadsadíme, štát by mal byť v prvom rade služba, nie regulátor tam, kde to nie je nevyhnutné. Otázkou je, o čom to svedčí, keď nejaký zákon ignoruje celá spoločnosť? O nefunkčnosti? Zbytočnosti? Aspoň, že sa dejú malé sociálne revolúcie a uvedomelí občania a občianky začali hlásiť ministrovi Kaliňákovi svoju polohu. Nech má prehľad…

Štvrté miesto: Švédi. Zvíťazili vo finále 5:1 a získali deviaty titul majstrov sveta. Prvý raz od roku 1986 vyhral šampionát domáci tím.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Fico: Fajčenie marihuany by malo byť len priestupkom,
– Kažimír ide zbierať od ľudí bločky,
– Paška zrušil parlamentný klub SaS,
– Angeline Jolie urobili lekári dvojitú mastektómiu,
– Najvyšší súd rozhodol v kauze skládka v prospech Pezinčanov,
– Markíza má podľa prieskumu najobjektívnejšie spravodajstvo,
– manžel šéfky ústavného súdu vynadal Čentéšovi do chrapúňov,
– arcibiskup Sokol nedostane od časopisu .týždeň ani cent,
– Cigánski paraziti z Kotlebovho letáku súdu neprekážajú,
– Zeman odmietol vymenovať profesora, nepáči sa mu jeho účasť na Prague Pride.

+ pikoška:
Orgazmus ako umenie: Päť žien vyvrcholí pri čítaní obľúbenej knihy. Verte nám, z dobrých zdrojov máme potvrdené, že pre sexuálny život je oveľa lepšie vedieť štyri akordy na gitare ako napísať sonet či poviedku…