Týždňovka (18/2014)

Prvé miesto: Ukrajina. Kde po požiari a bojoch v Odese zahynulo takmer 50 ľudí, Rusov i Ukrajincov. Požiar zrejme vznikol neúmyselne, no zneužívajú ho na provokácie. Aj tieto udalosti môžu Ukrajinu vtlačiť do občianskej vojny, o ktorej hovorí stále viac a viac ľudí.

Druhé miesto: Iveta Bartošová. Ktorá sa rozhodla skončiť svoj život po kolesami vlaku. Najskôr všetci poznali jej pesničky, neskôr sa v médiách písalo najmä o jej osobných problémoch, na ktorých sa rád priživoval najmä bulvár.

Tretie miesto: Demonštrácia za Malinovú-Žákovú. V Bratislave sa za ňu postavili stovky ľudí, presunuli sa aj pred oslavy vstupu do Únie. Prokuratúra potvrdila, že v jej prípade vraj existuje priamy svedok, ktorý videl, ako sa nitriansky incident spred ôsmich rokov udial.

Štvrté miesto: Nový a prísnejší zákon na chuligánov. Ktorý ich však nevystrašil. Počas štvrtkového finále Slovnaft Cupu vystrájali priamo na ihrisku. Redaktorovi Markízy rozbili hlavu.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Majú okolo päťdesiatky, sú vzdelaní, chcú džob, no nedarí sa,
– Sieť Coffee&Co skončila, zavrela poslednú kaviareň,
– Kde by dnes bola koruna bez eura,
– Fico: Ekonomické sankcie voči Rusku by ťažko poškodili Slovensko,
– Kamenné obchody a e-shopy začali zjednocovať ceny,

+ pikoška:
Najšpinavším človekom sa stal Čech, bezdomovec Ludva. A to len preto, že zbožňuje oheň a popol, takže vyzerá, akoby bol čert. Niečím je nám však aj tak sympatickejší ako mnohí čistejší ľudia…