Týždňovka (18. týždeň)

V podstate ide o veľmi milú záležitosť. Zlatica Puškárová v závere relácie vyhlásila, že takmer zabudla na Deň matiek a zagratulovala všetkým mamám. Pripojili sa k nej aj hostia relácie Robert Fico a Béla Bugár. „Je celkom pekné, ak sa takýmto nečakaným spôsobom podarilo, že ľudia svojim mamám zavolali a pripomenuli, ako ich majú radi aj o týždeň skôr, než by to urobili,“ dodala moderátorka. Redakcia súhlasí.

zdroj: 24hod.sk

 

Druhé miesto si vyslúžili prezidentské témy. Možno sa to nezdá, ale ostatný týždeň patril takmer celý prezidentom. Francúzsko povedie namiesto „Maďara“ Sarkozyho „Holanďan“ François Hollande. Vo Vysokých Tatrách sa stretli prezidenti V4, neprišiel iba ten novozvolený maďarský. Prvé kolo prezidentských volieb v Srbsku vyhral Tadič. A Obama odštartoval kampaň na univerzite v Columbuse kritikou svojho očakávaného republikánskeho rivala Mitta Romneyho.

 

Na tretie miesto redakcia zaradila očakávaný odchod Ivety Radičovej z SDKÚ-DS. A aby sme nechodili ďaleko od predošlej témy, časť politikov a političiek napriek jej vyhláseniam očakáva, že v roku 2014 bude kandidovať v prezidentských voľbách. No ale uvidí sa, ako ju zmení prednášanie v Oxforde. Harrymu Potterovi to život zmenilo od základov, tak si teda počkajme…

zdroj: sme.sk

 

Štvrté miesto patrí smutným udalostiam. Zomrel Vladimír Jukl a takisto František Tondra.

zdroj: sme.sk, vyveska.sk

 

Na piate miesto sa zaradili tieto udalosti:

– Munchov výkrik sa za pár minút vydražil za 120 mil. dolárov,

– Hlina sa Maďarom ospravedlnil za Slotu,

– nový model Samsung Galaxy SIII,

– Pepsi „exhumuje“ v reklame Michaela Jacksona,

– LinkedIn kupuje SlideShare,

 

+ pikoška na záver: James Blunt bol na chvíľu mŕtvy. To nie je len tak skákať z ropných plošín…