Týždňovka (17/2014)

Prvé miesto: Harabin. Ktorý bude mať v najbližšej voľbe o post šéfa Najvyššieho súdu protikandidátku Zuzanu Ďurišovú. Protikandidáta Harabinovi by mohol postaviť aj minister spravodlivosti, ale to skôr Pluto bude znova planétou, ako by sa Borec rozhýbal. Svoj názor vyjadrili aj herci a herečky divadla Astorka – podpísali petíciu strany Nova proti znovuzvoleniu Harabina.

Druhé miesto: Procházkova Sieť. Nová strana chce byť protiváhou voči Smeru. Bývalý poslanec KDH predstavil podrobnosti v Prešove. Na tlačovú konferenciu, kde predstavil názov a logo nového subjektu, si zavolal asi tridsať starostov a ľudí z regiónov, na ktorých chce novú stranu budovať. Keď sa nikto nechytí, môžu si aspoň zahrať piškvorky…

Tretie miesto: Ficovo zdravie. Premiér trpí akútnym a bolestivým ochorením krčnej chrbtice a s ním súvisiacimi pohybovými ťažkosťami. Do toho ho bolí aj zranená noha. Robert Kaliňák k tomu všetkému dodal, že on by bol „pri tejto diagnóze iba doma“. My v redakcii radíme zvážiť vôbec celkový návrat do politiky. Pri tejto diagnóze…

Štvrté miesto: Noví svätci. Ján XXIII., ktorý zvolal v roku 1962 druhý vatikánsky koncil a zmenil cirkev viac ako ktorýkoľvek z jeho predchodcov, a Ján Pavol II., poľský charizmatický bojovník s komunizmom a prvý netaliansky pápež po 450 rokoch. Vo Vatikáne si historické svätorečenie dvoch pápežov pozrelo naraz milión veriacich. Bol pri tom aj emeritný pápež Benedikt XVI.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Kažimír nechce znížiť DPH, dlh prekonal hranicu 55 percent,
– Veľké zmeny v odvodoch. Všetci Slováci zaplatia rovnako,
– Vo Viedni sa otriasla známa ulica,
– ÚPN zverejnil ďalšie mená príslušníkov ŠtB,
– Polícia odmietla Kiskovo trestné oznámenie na Fica za ohováranie,
– Bratislava porazila Viedeň. V bohatstve,

+ pikoška:
– Dievča jedlo 15 rokov iba hranolčeky. Z ostatného jedla sa jej totiž zdvíhal žalúdok. Mala doslova fóbiu z jedla, trpela vážnou selektívnou poruchou príjmu potravy. Našťastie sa spamätala a rozhodla sa, že už takto nebude svoje telo ničiť. Vyskúšala hypnózu, ktorá mala na ňu pozitívny dosah. Už po prvom sedení dokázala poraziť svojich démonov a po dlhých 15 rokoch zjedla niečo iné ako hranolčeky – pizzu! Tak určite!