Týždňovka (16. týždeň)

Týždňovku neslávne vyhral Drahoslav Machala, ktorý fyzicky napadol spisovateľa Tomáša Janovica.

 

Rozsiahla horská sústava v Tadžikistane, Číne a Afganistane, ktorá sa volá Pamír, je na Slovensku od minulého týždňa známejšia aj pre inú vec. Drahoslav Machala a.k.a. agent ŠtB Pamír fyzicky napadol spisovateľa Tomáša Janovica na pošte v Bratislave. O Janovicov dôchodok asi nešlo.

Podobné stretnutie si zažil aj Jiří Paroubek, ktorého na ulici vyfackal neznámy muž posilnený alkoholom.

Kým ale v prvom prípade ide o takmer symbolické stretnutie dvoch svetov, pričom, bohužiaľ, vyhráva ten, ktorý má menej argumentov, v druhom prípade sa Paroubek môže utešovať, že v parlamente nemajú Annu Belousovovú. „Výchovných“ by padlo podstatne viac.

zdroj: medialne.etrend.sk, webnoviny.sk

 

Oveľa príjemnejšou záležitosťou bolo odovzdávanie novinárskych cien Nadáciou otvorenej spoločnosti. Dve získal investigatívny novinár Marek Vagovič z .týždňa, takisto dve aj reportér Ján Maloch z Markízy. Súťažilo sa celkovo v 19 kategóriách. Najviac cien (šesť) si odniesol časopis .týždeň. Vydavateľstvo Petit Press a RTVS získali po tri. Medzi ocenenými sú aj dvaja blogeri. Už len dúfať, že z tých výborných článkov či reportáží sa poučia aj tie a tí, ktorí sú v nich zainteresovaní.

zdroj: sme.sk

 

Na tretie miesto sa dostal masový vrah Anders Breivik, s ktorým sa začalo súdne pojednávanie. Každopádne, na nízku mediálnu popularitu sa sťažovať nemôže.

zdroj: sme.sk

 

Štvrtú pozíciu má správa, podľa ktorej súd v Hamburgu vyhovel sťažnosti autorského zväzu GEMA a rozhodol, že internetová platforma YouTube zodpovedá za nelegálny obsah, ktorý na web umiestnia jeho používatelia a používateľky. YouTube, ktorý je súčasťou Google, musí začať používať filtre, ktoré zaistia, že používatelia a používateľky nebudú môcť umiestniť na portál videá, ku ktorým má práva autorský zväz.

zdroj: zive.sk

 

Piate miesto si vybojovali tieto udalosti:

– Nicholson chystá projekt investigatívnej žurnalistiky,

– vznikla petícia za pozitívne spravodajstvo,

– Česká televízia má nové logo a niekoľko paródií naň,

– psychoterapia v poľských taxíkoch,

– študovať už možno aj manažment médií,

– Oracle sa súdi s Google kvôli Androidu,

 

+ pikoška na záver: Horalky dostali v Poľsku meno Góralki.