Týždňovka (15. týždeň)

Je to víťazstvo, o ktoré prezident Ivan Gašparovič asi nestojí. No vraví sa, že hlas ľudu je hlas boží… Nechcený brept z neho urobil hviezdu nielen v médiách, ale aj na sociálnych sieťach. Ale aspoň nekradne perá, keď už nič iné…

zdroj: sme.sk

 

„Politika je tvrdá, bojuje sa aj nedovolenými údermi a žena toto ani nevie, ani si to dosť dobre nemôže dovoliť.“ Ide v podstate o ďalší brept, tento raz myšlienkový. Ján Čarnogurský asi nemal matku, len dvoch Otcov, inak si redakcia nevie vysvetliť takéto zásadné vyjadrenie. Škoda len, že nerozviedol, čo sú to „nedovolené údery“. Ale podľa zmýšlania predpokladáme „riadnu otcovskú“. A veru, takú žena nedá.

zdroj: webnoviny.sk

 

Tretie miesto patrí oceneniu Via Bona Slovakia, ktoré tento rok získali Východoslovenská energetika či kníhkupectvo Martinus. Hlavným motívom ocenenia je zodpovednosť. Keby to niekoho zaujímalo –podľa KSSJ ide o schopnosť niesť následky za niečo, prípadne mať správny vzťah k plneniu povinností. Via Bona je pekné ocenenie, len zamrzí, že na takú vec, akou je zodpovednosť, treba porotu a ceny.

zdroj: webnoviny.sk

 

Na štvrté miesto sa dostal Pavel Sibyla so svojím blogom o Petrovi Kažimírovi. Sibyla pripomenul, ako súčasný minister financií začínal v McDonalde a ako tam stratil ilúzie o západe. Redakcia si nechtiac musela spomenúť na Bielu vranu Zuzanu Melicherčíkovú, ktorá po tom, ako prehovorila o pomeroch na Právnickej fakulte UK, v spomínanom fast foode skončila. Ktoré ilúzie pri obsluhovaní bývalých kolegov stratila ona? Každopádne, Sibylov blog je výborné retro.

zdroj: blog.etrend.sk

 

Piate miesto už klasicky patrí viacerým udalostiam, ktoré nás v redakcii zaujali:

– skupina J&T získa majoritný podiel v Poštovej banke,

– táto istá finančná skupina má záujem aj o TV Prima,

– Jozef Mihál zložil funkciu v SaS,

– Google poodhalil čosi z projektu Glass,

– nová programová štruktúra TA3,

– novinárskej cene historicky dominuje SME,

– Čaplovič chce limity študentov a študentiek pre VŠ,

-vprotest matiek na Facebooku prinútil Mattel vyrobiť holohlavú Barbie,

 

+ pikoška na záver: autor Simsonovcov odhalil, kde leží skutočný Spriengfield