Týždňovka (14/2014)

Prvé miesto: Kandidáti na ústavných sudcov. Ako voľbu zhodnotil denník Sme – Harabinova kandidátka, notár, Ficova spolužiačka, rodinkársky sudca a neúspešný žalobca poslanca HZDS. Šiesteho kandidáta Smer nemá. Napriek väčšine v parlamente poslanci Smeru nedokázali vo štvrtok zvoliť šiestich kandidátov na nových ústavných sudcov, z ktorých má prezident vybrať troch. Dostatočný počet hlasov získali len piati, a preto musí byť ešte ďalšia voľba.

Druhé miesto: Voľba šéfa Najvyššieho súdu. Štefan Harabin ju nastavil tak, aby ho v prípade úspechu ešte stihol vymenovať súčasný prezident Ivan Gašparovič. Ten už avizoval, že ak návrh dostane, bude konať. Harabin ani v stredu nepovedal, či sa bude o funkciu uchádzať. Rozhodovať sa vraj bude, až keď ho niekto oficiálne navrhne.

Tretie miesto: Žaloba na Hedvigu Malinovú Žákovú a strieľanie polície na autá. Prokurátor podal žalobu na Hedvigu Malinovú za krivú výpoveď. Hedviga neľutuje, že pre prípad spred siedmich rokov odišla zo Slovenska do Maďarska. A niet sa jej ani čo čudovať. Keď Robert Kaliňák, ktorý sa pred siedmimi rokmi osobne zúčastňoval tlačoviek proti nej, vyhlási, že streľba polície na auto s civilistami sa deje pravidelne a veľmi často. Smutné na tom celom je, že ak Kaliňák prizná hoci len malé pochybenie polície, považuje sa to za pokrok…

Štvrté miesto: Voľby v Maďarsku. Nedeľňajšie parlamentné voľby v Maďarsku vyhrala podľa očakávania vládna strana Fidesz premiéra Viktora Orbána. Podľa predbežných výsledkov získala jej stranícka kandidátka 45 percent hlasov. Fidesz by tak v parlamente mal disponovať 133 zo 199 kresiel. Voľby neboli férové, hovorí o maďarskom hlasovaní opozičný politik Péter Juhász.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Bol tam, kde nikto iný, a zachytil zákulisie kampane Andreja Kisku,
– Svedok namočil smerákov, daňovákov a policajtov do podvodu na DPH,
– Prezidentovi navrhli zobrať právomoci omylom, novela od Smeru a KDH má chyby,
– Vláda zasadla aj s Ficom, Maďarič pripustil zmeny v jej zložení,
– Idú voľby, europoslanci zlikvidovali roaming,
Brno definitívne prišlo o Amazon, Bratislava má väčšiu šancu,
– Americký veľvyslanec ocenil slovenskú ombudsmanku,
20 rokov od smrti Kurta Cobaina,
Finalisti a finalistky prestížnej Anasoft Litery,

+ pikoška:
Bizarný koniec divokého sexu: Dievčina pri akte spadla do studne! Milenec úbohej dievčiny namiesto toho, aby sa jej pokúsil pomôcť, vzal nohy na plecia a nechal ju napospas osudu. Dúfame, že nestihli splodiť potomka, pri týchto dvoch sa to radšej neodporúča…