Týždňovka (12. týždeň)

Víťazkou Týždňovky sa stala Erika Jurinová a jej nominácia na podpredsedníčku parlamentu.

Erika Jurinová z hnutia Obyčajných ľudí sa stala víťazkou v rámci najzaujímavejších správ 12. týždňa roka 2012. Týždňovku portálu medan.sk zaujala nielen jej nominácia na podpredsedníčku parlamentu, ale aj jej rozhovor pre denník Sme, v ktorom podľa redakcie odpovedala profesionálne a dokázala si stáť za svojím názorom.

zdroj: sme.sk

 

Na druhé miesto Týždňovka zaradila streľbu vo francúzskom meste Tolouse. Správy o Muhammadovi Merahovi, ktorý zabil sedem ľudí a hlásil sa k teroristickej sieti al-Káida, sa dostali vysoko aj vďaka vplyvu na prvé kolo prezidentských volieb. Zamiešali totiž preferenciami a na čelo dostali opäť Nicolasa Sarkozyho.

zdroj: sme.sk

 

V súvislosti s terorizmom Týždňovku zaujala aj poprava dvoch mladíkov údajne zodpovedných za útok na metro v Minsku, pri ktorom zomrelo pätnásť ľudí. Bielorusko ich odsúdilo na trest smrti ani nie rok po atentáte. Proti poprave protestovali mnohé ľudskoprávne organizácie aj EÚ. Bieloruský režim sa tak podľa niektorých stal ešte izolovanejším od demokratickej Európy.

zdroj: hnonline.sk

 

Tretie miesto patrí konferencii Living on the Edge, ktorú spoločne zorganizovali Stratégie a Hospodárske noviny. Konferencia prebiehala nielen v bratislavskom hoteli Gate One, ale dala sa sledovať aj na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter či YouTube. Vystúpilo na nej množstvo zaujímavých ľudí (Peter Matyšák, Michal Pastier, Martin Charvát, Ladislav Csengeri, Michal Meško…) a to najzaujímavejšie z nej priniesol časopis Stratégie na svojom portáli.

zdroj: strategie.hnonline.sk

 

Na štvrté miesto redakcia medan.sk zaradila do Týždňovky informáciu, že Apple začne po sedemnástich rokoch vyplácať dividendy svojim akcionárom. V súčasnosti predstavuje hotovosť firmy 98 miliárd dolárov. Celý proces vyplácania je nastavený na tri roky.

zdroj: sme.sk

 

Piate miesto patrí oddychovejším správam. Okrem toho, že Twitter oslávil šesť rokov, sa redakcia rozhodla zaradiť na túto pozíciu aj informáciu, že vyšli nový Angry Birds Space. Zaujímavosťou je však aj jej vzdelávací charakter cez projekt s National Geographic, kde sa čitatelia knihy A Furious Flight Into the Final Frontier dozvedia viac o planétach, robotoch na Marse či škvrne na Jupiteri.

zdroj: amazon.com