Týždňovka (07/2014)

Prvé miesto: Hokej. Slovenská hokejová reprezentácia vo svojom tretom vystúpení v Soči získala prvý bod, keď s domácim Ruskom naši prehrali 0:1 po samostatných nájazdoch. V utorkovom play-off o postup do štvrťfinále nastúpia proti Česku. Má to byť prestížny zápas, ale po prehrách s Američanmi (1:7) a Slovincami (1:3), sa tomu možno trošku tažšie verí. Nuž, nedá sa zakaždým…

Druhé miesto: Borec oslobodil poslanca právoplatne odsúdeného za korupciu. Minister spravodlivosti využil mimoriadne oprávnenie, aby zabránil uväzneniu človeka zo Smeru. Bývalý košický poslanec František Olejník sa tak môže tešit, že zákon na verných pamätá… Na prípad upozornil týždenník Trend.

Tretie miesto: Tiché memorandum o dopredaji Telekomu. Smer sa na pozadí kriku o hokeji dohodol s väčšinovým vlastníkom telekomunikačného operátora Slovak Telekom na tom, ako bude prebiehať privatizácia zvyšného 49-percentného štátneho podielu. Memorandum o spoločnom postupe s nemeckým Deutsche Telekomom podpísal v stredu premiér Robert Fico, upozornil vo štvrtok poslanec Daniel Lipšic (Nova).

Štvrté miesto: Podporovatelia Fica, ktorí ho až tak nepodporujú. Ficov web upozorňuje na viac ako 260 osobností zo všetkých krajov, ktoré ho podporujú. Medzi „podporovateľmi“ sú známe osobnosti, ktoré pohostil v januári na slávnostnom obede, aj desiatky lekárov, starostov či úradníkov z regiónov. Čast z nich sa však na zoznam dostala bez toho, že by to odsúhlasili a niektorí aj proti svojej vôli.

Piate miesto získali aj tieto udalosti:
– Prokuratúra: Štát nemôže zatajovať dohody s investormi,
– Bratislavský hrad chcú vrátiť do čias Márie Terézie,
– Váš vztah k odlišnosti je daný históriou, hovorí Švédka,
Nepokoje v Stredoafrickej republike.

+ pikoška:
Žena chcela z balkóna hodiť na poslancov stoličku. Médiá to zasa nepochopili, ona len počula zdola rozhovor, že sedieť na dvoch-troch stoličkách sa niekomu máli. Tak mu chcela dopriať…