Týždňovka (06/2013)

Prvé miesto: Náhradník Ivana Gašparoviča na Slávikovi. Ale za všetkým je možno len Capgrasov syndróm, porucha, pri ktorej človek stráca emocionálnu väzbu na blízku či známu osobu a myslí si, že ho/ju nahradil niekto dvojníkom. A možno túto poruchu nemá len Fico a Trubač. A prezident tam skutočne bol. V skafandri. Ako Felix B. To len my k nemu už nič necítime…

Druhé miesto: Agent CIA je už na Slovensku. Je rád, že môže zasa počuť slovenčinu a vidieť bratislavský hrad. Hrad? Naozaj sa teší práve z hradu? Každopádne, dostať ho z iránskeho väzenia trvalo tri týždne. Ako sa to Lajčákovi podarilo, neprezradil. No možno si len pozrel nový film Bena Afflecka Argo a nápad bol tu!

Tretie miesto: Po roku sa vracia povinnosť výmenných lístkov. Ministerka sa teší, opozícia je za tým vidí šikanovanie ľudí. A nezhodnú sa ani lekári či lekárky. Faktom však ostáva to, čo píše vo svojom blogu Milan Mrázik: „Či pacient pôjde k špecialistovi s lístkom, alebo bez neho, je v súčasnosti úplne jedno. Finančný limit na ošetrenie, ktorý špecialistovi určuje poisťovňa, sa ním nemení. Lístok neovplyvní, či bude mať lekár viac času na pacienta a jeho vyšetrenie. Počet pacientov, ktorých mu poisťovňa preplatí, ostáva s lístkom či bez neho rovnaký.“

Štvrté miesto: Aktivisti z Inštitútu Leva XIII. a Fóra života. Vyzvali vládu SR, aby nepodporovala aktivity homosexuálov, bisexuálov či transrodových ľudí. Ako príklad uviedli bábkové divadlo Na rázcestí, ktoré „robí homosexuálnu propagandu medzi deťmi. Malé deti nabáda, aby skúšali experimentovať so svojou sexualitou, aby sa dievčatká skúšali hrať na chlapcov a chlapci na dievčatá.“ OZ Odyseus zas podľa nich dostáva od štátu peniaze na to, aby mohlo rozdávať kondómy v školách a hovoriť deťom, ako si užívať sex. A povedal týmto aktivistom niekto, že je 21. storočie a sexuálna výchova je normálnou súčasťou škôl a nazvať ju „kultúrou smrti“ je naozaj trochu prehnané?

Piate miesto získali j tieto udalosti:
– Markíza prezradila názov štvrtého kanála,
– slovenské banky utvorili kartel, tvrdí európsky súd,
– pre televízie je Bezák fenomén,
– február bude venovaný histórii aj súčasnosti LGBT ľudí,
– Volksbank rebranduje na Sberbank,
– Matovič presadil tabule. Veľké obchody musia ukázať percento slovenských výrobkov,
– Kaufland predával poľské maslo s nepovolenými látkami,
– otec zaplatí dcére, aby prestala používať Facebook,
3-D Printed Human Embryonic Stem Cells Created for First Time,
– Maďarič chce viac slovenskej hudby v rádiách. Kvóty ich môžu zruinovať,

+ pikoška na záver:
Bill Murray chytil bankového zločinca. Práve vtedy, keď muž vylúpil banku, išiel náhodou okolo. Zločinec spoznal obľúbeného herca, a tak zastavil, aby sa s ním porozprával. A to bola chvíľa pre políciu, kedy muža zatkla. Tak toto je lepšie ako hocijaká historka z natáčania!