Týždňovka (05/2014)

Prvé miesto: Osuský sa vzdal kandidatúry. A to v prospech Rada Procházku. Richard Sulík ocenil, že dal prednosť celospoločenským záujmom pred svojimi ambíciami. Osuského krok privítal i Procházka.

Druhé miesto:Zatknutie a prepustenie neonacistov. Polícia v utorok zatkla piatich neonacistov z Nitry, ktorí útočili na nevinných ľudí. Vo štvrtok boli podľa rozhodnutia okresnej prokurátorky prepustení.  Jej rozhodnutie ešte preverí Jaromír Čižnár.

Tretie miesto: Mníchovská bezpečnostná konferencia. „Ukrajinskí opoziční lídri v piatok vyzvali Európsku úniu a Spojené štáty, aby jednoznačnejšie podporili jej boj za demokratizáciu ich krajiny a zastavenie násilia zo strany bezpečnostných zložiek pod vedením prezidenta Viktora Janukovyča.“ Viktor Janukovič podpísal amnestiu pre aktivistov z tamojšej vlny protivládnych protestov a tiež potvrdil „rozhodnutie parlamentu zrušiť kritizované zákony sprísňujúce pravidlá demonštrácií a postihy za ich porušovanie“. Opozícia žiada od Janukoviča, aby odstúpil rovnako ako ukrajinský premiér.

Štvrté miesto: Súdna moc sa dostala do popredia.  Robert Fico a minister Borec sa zhodli, že by bolo súdne spraviť niečo so súdnou radou a súdmi.

Piate miesto: Marianna Ďurianová zakotvila v novej televízii. Ťažko predpokladať aký podiel z imidžu televízie Markíza sa teraz presunie do televízie JOJ.