R. Sulík: „Vy ste došli asi z mesiaca, pán Maďarič…“

 

Analýza diskusií za 24. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

Minister kultúry Marek Maďarič (SMER-SD) navštívil v uplynulom týždni politickú diskusiu O 5 minút 12, v ktorej rečnil takmer 20 minút. Z minulotýždňovej ponuky hostí diskusie Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor s politológom Mariánom Leškom k politickej situácii na Slovensku.

V relácii O 5 minút 12 diskutoval minister kultúry Marek Maďarič, poslanec Most-Híd Gábor Gál a europoslanec Richard Sulík pod taktovkou moderátora Martina Strižinca. Diskusia sa venovala hodnoteniu prejavu prezidenta SR o stave republiky zo stredy 14. júna 2017. Poslanci tak diskutovali o fašizme na Slovensku, šarvátkach na politických scéne, ale aj o voľbe nového riaditeľa RTVS.

Diskusia bola spočiatku relatívne pokojná, pri téme korupcie v krajine sa však medzi ministrom kultúry Marekom Maďaričom a europoslancom Richardom Sulíkom vyostrila. Negatívne vyjadrenia voči súčasným predstaviteľom vlády boli zo strany predsedu SaS namierené hlavne voči predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi, ale aj ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi a korupčným kauzám, s ktorými je minister spájaný. „Robiť z premiéra bojovníka proti korupcií je smiešne,“ komentoval na margo témy Sulík. Marek Maďarič reagoval slovami, že ak má Sulík podozrenie na akýkoľvek korupčný čin, má ho nahlásiť polícii. „Neviem, odkiaľ ste došli, asi z mesiaca,“ reagoval Sulík, podľa ktorého z 50 podnetov SaS polícia nevyšetrila ani jeden. Gábor Gál v reakcii na slovnú potýčku komentoval, že táto diskusia sa strhla na osobnú prestrelku medzi Sulíkom a Maďaričom.

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

 

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.