R. Fico: „Na prvom mieste je človek a jeho požiadavky.“

 

Analýza diskusií za 25. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

Predseda vlády Robert Fico (SMER-SD) navštívil v uplynulom týždni politickú diskusiu Sobotné dialógy, v ktorej rečnil 34 minút. Z minulotýždňovej ponuky hostí diskusie Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor s Andrejom Hrnčiarom (MOST-HÍD).

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským patria každý posledný víkend v mesiaci diskusii s premiérom Robertom Ficom. Ten počas uplynulej soboty dostal v relácii Slovenského rozhlasu mediálny priestor niečo cez 30 minút, v rámci ktorých hovoril o témach migračnej politiky, summitu európskych lídrov, voľbe riaditeľa RTVS, ale aj o korupcii v krajine. Premiér neopomenul ani aktuálnu tému štrajku v najväčšej automobilke Volkswagen. Položil otázku, prečo by mal mať robotník v bratislavskom závode o dve tretiny nižší príjem ako v podobnom závode v Nemecku? „My musíme tlačiť na rast miezd!“ Sociálne orientovanú politiku svojej strany odprezentoval Fico veľmi trefným výrokom:„Ja si myslím, že na prvom mieste je človek a jeho požiadavky.“

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

 

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.