Peter Pellegrini rečnil najviac

Analýza diskusií za 17. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich diskutérov.

Exminister školstva SR Peter Pellegrini (Smer-SD) navštívil v uplynulom týždni všetky sledované diskusie – O 5 minút 12, V politike i Sobotné dialógy, v ktorých spolu rečnil takmer 70 minút.

Predseda parlamentu argumentoval podobne. Dokonca až veľmi. Prečítajte si jeho vyjadrenie v dvoch reláciách, ktoré v nedeľu nasledovali po sebe.

V politike

„Ale poďme naspäť k tomu zjednoteniu. Ja som veľmi rád, že k tomu došlo a že občania mohli vidieť, že keď chce zjednotená opozícia ako alternatíva vládnutiu Smeru, niečo povedať, že sa ich musí za mikrofón postaviť asi 10, lebo už asi z toľkých strán pozostávajú a tlačová konferencia, ešte len s úvodným slovom trvá 40 minút, pretože kým tí desiati každý povie svoj názor, aby si prihrial nejakú polievočku a nejaké percentá, tak som veľmi rád, že to ľudia videli, čo to znamená tá zjednotená opozícia a alternatíva, že to je kopec ľudí, ktorý každý si tam niečo svoje rozpráva, ale zaujímavé, že ju prezentujú ako niečo významné.“

O 5 minút 12

„A povedzme si, ak toto sa stalo, tak ja som rád, že občania mohli vidieť, že čo to je za alternatívu, že keď chcú demonštrovať tú svoju stabilitu a to svoje zomknutie, že ich je tam 10, lebo ich je už 10 pomaly politických strán a 40 minút to trvá, kým vôbec povedia stanovisko, lebo všetkých 10 musí niečo povedať. To nie je jednoliaty celok.“

Pozrite si grafy za každú reláciu:

KR_17_tyzden

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.