Netradičné diskusie

Analýza diskusií za 21. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) navštívil v uplynulom týždni politickú diskusiu V politike, v ktorej rečnil takmer 34 minút. Z minulotýždňovej ponuky hostí diskusie Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor s ministrom vnútra SR Robertom Kaliňákom (Smer-SD).

Minulotýždňové diskusie sa niesli v netradičnom duchu. V relácii O 5 minút 12 spolu diskutovali slovenský a český premiér, čo sa naposledy stalo pri 25. výročí Nežnej revolúcie (16.11.2014). Vtedy reláciu spoločne moderovali Martin Strižinec a Václav Moravec (na ČT bola relácia vysielaná ako Otázky Václava Moravce).

V diskusnej relácii V politike diskutoval Richard Sulík (SaS) a Marian Kotleba (ĽS NS). Záverečnou témou diskusie bola voľba generálneho riaditeľa RTVS, na čo Richard Sulík okomentoval predsedu NR SR Andreja Danka a jeho predstavy o „štátnej televízii“: „Najúsmevnejšie sú v tomto predstavy predsedu parlamentu, ktorý by chcel mať, že štátnu televíziu (…) keby sa začali realizovať jeho veci, tak my neskončíme v Bielorusku, ako vyčítam pánovi Kotlebovi, ale skončíme, v 50. rokoch (…). Budete vidieť, ešte chvíľku nech tam straší a navrhne zakázať džínsy v škole a dlhé vlasy.“

Netradične dlhú minutáž malo aj vydanie diskusie Braňa Závodského s ministrom vnútra SR Robertom Kaliňákom (30 min., priemer: cca. 15 – 20 min.). Moderátor mu nezabudol pripomenúť jeho zavádzanie verejnosti v súvislosti s pochybnými obchodmi s Bašternákom.

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.