„Nervózny“ Mečiar o amnestiách a únose Michala Kováča ml.

Analýza diskusií za 23. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

V Sobotných dialógoch diskutoval moderátor Braňo Dobšinský s bývalým predsedom vlády Vladimírom Mečiarom o amnestiách, zmarenom referende či o únose Kováča ml. Bolo to druhykrát v tomto roku,čo Vladimír Mečiar debatoval v priamom prenose s novinármi (prvýkrát diskutoval Mečiar na tému s Bélom Bugárom v relácii Téma dňa na TA3 dňa 7.3.2017)

Diskusia bola veľmi nervózna, aj keď to spočiatku tak nevyzeralo. Mečiar negatívne konfrontoval všetkých, ktorí sa vyjadrovali, ale aj tých, ktorí iniciovali zrušenie amnestií. K súčasnej vládnej koalícií podotkol, že „táto štvorica, čo to začala – Kiska, Fico, Danko, Bugár – spustila božie mlyny“. Nervózna diskusia pokračovala aj naďalej, Mečiar sa neustále sťažoval na malý priestor k vyjadreniam a tvrdil, že moderátor mu tento priestor nedáva, často odbočuje od témy a tvrdí nezmysly. Na otázku moderátora, či má strach zo súčasného zrušenia amnestií odvetil: „A kedy som mal strach? Čo sa mám týchto chlapcov báť?“ V závere nervóznej diskusie Mečiar skritizoval aj fungovanie RTVS. Podľa jeho slov štátna televízia uvádza spoločnosť do omylu.

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

 

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.