Mediálny priestor politikov v prvom polroku 2017

Po letných prázdninách sa na televízne obrazovky a do rozhlasového éteru opäť vracajú politické diskusie. Naostro sa začínajú druhý septembrový víkend a my budeme opäť pri tom! Rubrika Kto rečnil sa po dvoch mesiacoch znovu vracia na stránky medan.sk.

Ešte predtým sa ale spolu s nami pozrite, aký mediálny priestor dostali slovenskí politici v diskusných reláciách v prvom polroku 2017. Nižšie prinášame podrobnejšie zistenia o tom, ktorý z politikov dostal počas prvých 6 mesiacov tohto roku v slovenských médiách najväčší mediálny priestor, ktorá politická strana bola z hľadiska účasti svojich členov či nominantov v politických diskusiách najaktívnejšia a ako na tom bola opozícia.

Naše zistenia:

  • Politici a ich nominanti diskutovali v politických reláciách dokopy 67 hodín, 50 minút a 1 sekundu.
  • Najväčšiu účasť mala v politických programoch strana Smer-SD, celkovo sa jej členovia a nominanti zúčastnili relácií 75-krát.
  • Premiér Robert Fico najviac diskutoval v relácii Sobotné dialógy. To ale z dôvodu, že relácia má raz mesačne vyhradený priestor práve na diskusiu len so samotným s premiérom, a teda bez ďalších politických oponentov.
  • Najvýraznejší nepomer medzi koaličnými a opozičnými poslancami je viditeľný v relácii Sobotné dialógy (72% vs. 28%). Opätovne uvádzame, že tento rozdiel súvisí najmä s tým, že každá posledná sobota v mesiaci patrí diskusii s predsedom Vlády SR.
  • Najmenej výrazný nepomer koalície voči opozícii je viditeľný v relácií RTVS O 5 minút 12 (54% vs. 46%).
  • Najaktívnejšie diskutujúcou opozičnou stranou je strana SaS, v reláciách sme ju mohli vidieť celkovo 47-krát.
  • Andrej Danko sa ako jediný politik, ktorý nie je súčasťou vládnej strany Smer-SD, umiestnil v niektorej z relácií na prvom mieste, a to konkrétne relácii V politike na TA3.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok: