Minulotýždňové diskusie priniesli nové označenia pre koaličnú krízu

Analýza diskusií za 36. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) navštívil v uplynulom týždni diskusné relácie Sobotné dialógy a V politike, v ktorých spolu rečnil takmer jednu hodinu vysielacieho času. Z minulotýždňovej ponuky hostí programu Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor predsedom NR SR Andrejom Dankom (SNS).

Nosnou témou minulotýždňových politických diskusií bola koaličná kríza. Robert Fico (Smer-SD) ju u Braňa Dobšinského a Nora Dolinského premenoval na „komunikačnú krízu“. Veronika Remišová (OĽaNO) ju zase v relácii O 5 minút 12 prirovnala k mexickej telenovele a moderátor Martin Strižinec pripomenul, že Ondrej Dostál (Most-Híd) ju nazval letnou „Hrou o tróny“.

Koaličná kríza sa rozoberala aj na Rádiu Expres u Braňa Závodského, ktorý hostil Andreja Danka (SNS). Predseda NR SR ho vo vysielaní pochválil, keď zmienil, že by si zaslúžil dhšiu reláciu.

V diskusiách opäť nechýbali menšie útoky na médiá. Robert Fico v relácii V politike v súvislosti s akreditáciou pre Čistý deň povedal, že „predsa nemôžeme rozhodovať podľa toho, čo napíše denník SME alebo Denník N, alebo nebudem rozhodovať podľa toho, čo mi povie nejaký opozičný politik“.  Andrej Danko hneď v úvode relácie Braňo Závodský naživo zmienil, že „už nebude rozoberať pána Leška a ďalších, ktorí nerozumejú, že nepadla vláda, ale vypovedala sa koaličná zmluva, čo znamená, že SNS potrebovala niektoré procesy v rámci diskusie v koaličnej rade ozdraviť“.

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.