IKEA sťahuje z predaja rozkladací jedálenský stôl GLIVARP, pretože u neho hrozí vypadnutie prídavnej dosky

Bratislava, 27.11.2018 – IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí si kúpili biely rozkladací stôl GLIVARP sdoskou z matného skla, aby ho prestali používať a vrátili do obchodného domu IKEA.

Zákazníci informovali spoločnosť IKEA o prípadoch, keď sa prídavná doska rozkladacieho stola GLIVARP uvoľnila z vodiacich líšt a vypadla.

IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí majú biely jedálenský stôl GLIVARP s matným sklom, aby ho priniesli späť do obchodného domu IKEA. Ako náhradu dostanú podobný výrobok alebo im v plnej výške vrátime peniaze. Pokladničný blok nie je potrebný

Bezpečnosť výrobkov berieme v IKEA veľmi vážne. Všetky naše výrobky testujeme a musia byť v súlade s platnými normami a legislatívou. Napriek tomu nám boli hlásené prípady, keď prídavná doska zo stola GLIVARP vypadla.

„Hrozí riziko, že prídavná doska sa uvoľní z vodiacich líšt a následne spadne,‟ hovorí Cindy Andersen, manažérka sortimentu kuchýň a jedální, IKEA of Sweden. Ďalej dodáva:
„Bezpečnosť zákazníkov je pre IKEA na prvom mieste, preto sme sa rozhodli preventívne stiahnuť tento výrobok z predaja.‟

Ospravedlňujeme sa zákazníkom za vzniknuté nepríjemnosti.