Firma týždňa: Netflix príde na Slovensko

Krátka analýza vybranej spoločnosti alebo značky, ktorá v tomto týždni zaznamenala zvýšenú medializáciu. Je vypracovaná na základe mediálneho archívu spoločnosti NEWTON Media.

Firmou 9. týždňa je americký poskytovateľ internetových streamovaných médií Netflix, ktorý oznámil, že do konca roka 2016 plánuje poskytovať svoje služby aj na Slovensku. Správu ako prvý priniesol portál strategie.hnonline.sk v článku Ivana Krasku. V rovnaký deň sa v českých médiách objavila správa o príchode spoločnosti na český trh.

Celkovo sme za obdobie 21.-27.2.2015 zaznamenali o Netflixe 42 príspevkov, z toho 31 malo ako hlavnú tému príchod spoločnosti na Slovensko. O príchode potenciálneho konkurenta neinformovali v hlavnom spravodajstve dve najväčšie komerčné televízie JOJ a Markíza ani RTVS a TA3. Ostatné príspevky o spoločnosti sa zaoberali napr. seriálmi z jej produkcie. Pozrite si prehľad medializácie v grafoch:

medan.sk_FT_9_2015-1.1

medan.sk_FT_9_2015-2

medan.sk_FT_9_2015-3

O spoločnosti tiež v jednom príspevku informovali: 24hod.sk; branorac.sk; dennikn.sk; dsl.sk; mojandroid.sk; omediach.com; pc.sk; pluska.sk; pravda.sk; SITA; spectator.sme.sk; teraz.sk; topky.sk; Trend

Ak máte záujem o podobné analýzy, obráťte sa na Obchodné oddelenie spoločnosti NEWTON Media.