Fico v Sobotných dialógoch nešetril kritikou na komentátora Trendu M. Leška

Analýza diskusií za 20. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) navštívil v uplynulom týždni politickú diskusiu Sobotné dialógy, v ktorej rečnil takmer 32 minút. Z minulotýždňovej ponuky hostí diskusie Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor s Eduardom Hegerom (OĽaNO).

Z tém, ktoré boli v Sobotných dialógoch diskutované, dávame do pozornosti reakciu R. Fica smerom na výrok Mariána Leška, komentátora denníka Trend. V rozhovore pre portál sme.sk, zverejnenom 17.6.2016, Leško hovorí: „Ak Kaliňák ustojí Bašternáka ustál by aj vraždu v priamom prenose.“

Reakcia R. Fico: „Nebudem komentovať Mariána Leška pre istotu, pretože nemám rád ľudí, ktorí otáčajú kabát a on otočil kabát tisíckrát… Ja si pamätám Mariána Leška. Marián Leško do nás kope od rána do večera. Marián Leško so mnou spolu kandidoval v strane demokratickej ľavice ešte veľký ľavičiar a zrazu dnes je z neho najväčší pravičiar. Kto by mu veril, prosím vás.“

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.