Čipový génius Rado Danilák si na komunikáciu svojej firmy vybral PR agentúru Nextina

  • Jeden z najúspešnejších Slovákov v Silicon Valley bude s agentúrou komunikovať aktivity svojej novej firmy Tachyum
  • Agentúra Nextina nie je novou agentúrou na trhu, pôvodom ide o spoločnosť PRo Communications

Americkej spoločnosti Tachyum, ktorá sa zaoberá vývojom čipov pre veľké dátové centrá aké prevádzkuje čínsky internetový vyhľadávač Baidu, internetová spoločnosť Alibaba, najväčšia sociálna sieť sveta Facebook, či vyhľadávacia jednotka Google, zastreší komunikáciu so slovenskými a európskymi médiami agentúra Nextina. Nastaví jej celú komunikačnú stratégiu, zodpovedať bude tiež za media relations, komunikáciu s verejnosťou a produktové PR.

Našu spoločnosť Tachyum čaká v nadchádzajúcom období mnoho výziev. Aktuálne pracujeme na vývoji vysokovýkonných čipov Cloud Chip, čaká nás expanzia na globálny trh i realizácia nových projektov, ktoré budú významné aj pre Slovensko. Preto potrebujeme partnera, ktorému môžeme maximálne veriť. Rozhodli sme sa pre Nextinu,“ vyhlásil rodák z Košíc Rado Danilák.

Pri výbere agentúry vsadil jeden z najúspešnejších Slovákov v Silicon Valley na odporúčanie, ktoré na agentúru dostal, ako aj klienti, s ktorými agentúra spolupracuje. „Na prácu pre Rada Daniláka a Tachyum sa veľmi tešíme. Stojí za tým viacero dôvodov: Tachyum je spoločnosť, ktorú založili uznávaní odborníci z čipového priemyslu, a ktorá pracuje na unikátnom produkte, ktorý zmení tvár celého sektora. Rado Danilák je zároveň veľmi inšpiratívny človek a vizionár, ktorý vybudoval viaceré úspešné firmy,“ uviedla Marta Kováčová, partner agentúry.

Komunikáciu na americkom a taktiež európskom trhu zabezpečí americká renomovaná PR agentúra J Public Relations, s ktorou bude Nextina spolupracovať a koordinovať výstupy.

Agentúru Nextina založili Petra Jamrichová a Marta Kováčová, ktoré dosiaľ na trhu pôsobili ako PR agentúra PRo Communications. Tá sa zároveň k 1. marcu premenovala na agentúru Nextina. V blízkej budúcnosti plánujeme robiť v spoločnosti zmeny, pričom starý názov nám trochu zväzoval ruky. Preto sme sa rozhodli ho zmeniť,“ uviedla Petra Jamrichová s tým, že o zmenu názvu aj loga sa postarala spoločnosť Bigname.

Agentúra od svojho vzniku pracuje pre renomované firmy či organizácie na trhu ako napríklad investičný fond Sandberg Capital, Združenie pre bankomatové karty, či skupinu v oblasti práva a financií HMG Advisory Group. Agentúra tiež komunikačne zastrešila medzinárodný kongres ITAPA (ročníky 2017 a 2016) či Deň bez hotovosti. Projektovo spolupracovala s Volkswagen Slovakia, Slovenskou sporiteľňou, či skupinou Matador.

Pre viac informácií kontaktujte:
Petra Jamrichová, partner agentúry Nextina
Email: petra@nextina.sk
Mobil: +421 904 094 487

TS_Čipový génius Rado Danilák si na komunikáciu svojej firmy