B. Kollár: „Pán premiér by sa mal začať triasť už dnes!“

Analýza diskusií za 26. týždeň vypracovaná na základe prepisov spoločnosti NEWTON Media. Jej základom je meranie času vystupujúcich.

V relácii V politike na TA3 diskutovali Richard Sulík, Béla Bugár, Veronika Remišová, Robert Fico a Andrej Danko. Najviac priestoru dostal Andrej Danko, celkovo viac než 32 minút. Z minulotýždňovej ponuky hostí diskusie Braňo Závodský Naživo sme vybrali rozhovor s predsedom hnutia Sme Rodina, Borisom Kollárom.

V diskusii Braňa Závodského Boris Kollár kriticky reagoval na súčasného premiéra, kritizoval taktiež umelo vytváranú mieru nezamestnanosti na Slovensku a poukázal aj na zlé prerozdelenie HDP v krajine. Súčasná ekonomická situácia na Slovensku nie je podľa predsedu opozičného hnutia Sme rodina zavinená dobrými krokmi a rozhodnutiami súčasnej vlády, ale hlavne výrazne pozitívnymi hospodárskymi výsledkami v rámci celej EÚ. Podotkol, že keď sa darí v Nemecku, darí sa aj na Slovensku. Štrajk v najväčšej automobilke na Slovensku, vo Volkswagene, vnímal ako pozitívum. Pozitívum z pohľadu zvýšenia platov zamestnancov, ale aj aktívneho vstupovania odborov do procesu vyjednávania. Podľa jeho názoru, práve táto udalosť naštartuje lavínový efekt zvyšovania miezd aj v ďalších automobilových závodoch u nás.

Azda najostrejším vyjadrením v diskusií bola odpoveď Kollára na otázku, aká bude politická jeseň na Slovensku? „Pán premiér by sa mal začať triasť už dnes“, zakončil diskusiu predseda hnutia Sme Rodina.

Pozrite si grafy za každú reláciu:

Údaje v grafoch sú zobrazené ako h/m/s. Súčet hodnôt nevyjadruje celú dĺžku relácie, pretože uvádzame len hostí a moderátorov, nie reportážne vstupy. Meranie času výrazne ovplyvňuje skákanie diskutérov do reči a iné ruchy.

Prečítajte si aj príspevky na demagog.sk, ktorý skúma pravdivosť výrokov v politických diskusiách.

 

 

Nasledovné letné mesiace nebudú monitorované diskusné relácie vzhľadom na to, že ich televízie v tomto časovom období nevysielajú.