Autosalóny: v Paríži zaujali malé autá, v Nitre Francúzi

Prinášame porovnanie medializácie dvoch autosalónov, ktoré súčasne prebiehali v októbri: Mondial de l’Automobile 2014 v Paríži  (4. – 19.10.2014) a Autoshow Nitra (16. – 19.10.2014). Sledované obdobie bolo od začiatku septembra do 24. októbra 2014. Výsledky nášho porovnania nájdete v sérii infografík:

medan.sk---Porovnanie

Z hľadiska počtu príspevkov sa výrazne viac medializoval Paríž (365 príspevkov), o autosalóne sa totiž intenzívne písalo už od začiatku septembra. Nitriansky autosalón sa naopak medializoval hlavne v posledných dvoch týždňoch sledovaného obdobia, kedy vyšlo takmer 90 % príspevkov (88 z 98). Rozdiel mediálneho vplyvu celkovej medializácie autosalónov je podstatne menší. Je to tým, že o oboch autosalónoch informovali v porovnateľnej miere médiá s vysokou sledovanosťou (TV Markíza, Jednotka, Nový Čas a pod.). Autosalón v Paríži sa podstatne viac medializoval najmä na auto-moto weboch, ktoré majú podstatne nižší dosah, ako napríklad televízne spravodajstvo. Mimochodom, 404 GRP znamená, že dohromady mali všetky príspevky o autosalóne v Paríži dosah na viac ako štvornásobok celej populácie SR staršej ako 14 rokov (viac informácii o mediálnom vplyve je na konci infografík).

Zo značiek automobilov sa v Paríži najlepšie umiestnili výrobcovia Volkswagen (65 príspevkov), Kia (60) a Škoda (58). Tesne tak predbehli trojicu francúzskych značiek Citroën (57), Renault (57) a Peugeot (50). Z hľadiska mediálneho vplyvu (vyjadrenom v GRP) je prevaha víťaznej trojky výraznejšia, konkurovať jej môže iba Peugeot. V Nitre sa na prvých dvoch miestach umiestnili francúzski výrobcovia Citroën (31) a Renault (27). Z hľadiska mediálneho vplyvu dosahuje Citroën v Nitre hodnoty porovnateľné s top 3 značkami z Paríža. Z top 10 modelov medializovaných v Nitre bolo šesť od francúzskych značiek. Za pozornosť stojí tiež umiestnenie značky Mercedes v Nitre (2. miesto), jej modely sa umiestnili na druhom a treťom mieste.

Z hľadiska modelov zaujali na oboch autosalónoch malé automobily v triede B. V Paríži sa umiestnili na prvom mieste Škoda Fabia a treťom Hyundai i20, v Nitre na prvom mieste Renault Twingo. Pri oboch autosalónoch zaujal tiež crossover Citroën C4 Cactus, v Paríži bol druhý, v Nitre štvrtý.

Viac informácii sa už dozviete z našich infografík:

Pariz-update

Nitra_update

Pozn.:Automobily sú do tried zaradené podľa kategorizácie Zväzu automobilového priemyslu SR (tu).

Ak máte záujem o podobné analýzy obráťte sa na Obchodné oddelenie spoločnosti NEWTON Media (obchodne@newtonmedia.sk).

Sledované značky:

Alfa Romeo; Aston Martin; Audi; BMW; Citroën; Dacia; DS; Fiat; Ford; Hodna; Hyundai; Infiniti; Jaguar; Kia; Land Rover; Lexus; Mazda; Mercedes-Benz; Mini; Mitsubishi; Nissan; Opel; Peugeot; Porsche; Renault; Seat; Smart; Subaru; Suzuki; Škoda; Toyota; Volkswagen; Volvo

Sledované modely:

Audi A6 (facelift); Audi A7 (facelift); Audi TT Roadster; BMW 2 Cabrio; BMW X6; Citroën  C4 Cactus; Citroën  C4 Cactus Airflow; Citroën C1; Citroën C4 CACTUS; Citroën DS3 (facelift); Dacia Dokker Stepway; Dacia Lodgy Stepway; Divine DS; Fiat 500X; Ford Focus ST (facelift); Ford Grand C-Max ; Ford Mondeo; Ford S-Max ; Ford Tourneo Courier; Honda Civic (facelift); Honda Civic Type-R; Honda CR-V (facelift); Honda HR-V; Honda Jazz; Hyundai i20; Infiniti Q80; Jaguar F-Type V8 R ; Jaguar XE; Kia Optima Hybrid; Kia Rio (facelift); Kia Sorento; Kia Sportage; Kia Venga (facelift); Land Rover Discovery Sport; Lexus NX; Mazda MX-5; Mercedes-Benz A; Mercedes-Benz AMG GT; Mercedes-Benz B (facelift); Mercedes-Benz C; Mercedes-Benz C Wagon; ; Mercedes-Benz CLS (facelift); Mercedes-Benz S 500 Hybrid; Mercedes-Benz S 65 AMG; Nissan 370Z Nismo; Nissan Pulsar; Opel Adam; Opel Corsa; Opel Vivaro Van; Peugeot 208 Hybrid Air; Peugeot 308 GT; Peugeot 508 (facelift); Peugeot Exalt; Peugeot Quartz; Porsche Cayenne (facelift); Range Rover SDV8; Renault Captur; Renault Espace; Renault Master; Renault Trafic; Renault Twingo; Seat Leon ST X-Perience; Smart ForFour; Smart ForTwo; Subaru WRX STI; Suzuki Vitara; Škoda Fabia Combi; Škoda Fabia; Volvo V40; Volvo XC60; Volvo XC90; VW Jetta; VW Passat; VW Passat Variant ; VW Polo GTI; VW Touareg (facelift)