Adient je od 31. októbra samostatnou spoločnosťou

Spoločnosť Adient sa 31. októbra 2016 definitívne osamostatnila od Johnson Controls International.

Bratislava, 30. október 2016

Dňa 31. októbra sa ukončil proces odčlenenia aktivít spoločnosti Johnson Controls v oblasti výroby automobilových sedadiel a interiérových komponentov do samostatnej spoločnosti Adient. K tomuto dňu spoločnosť vstúpila na burzu cenných papierov v New Yorku.

Adient je globálnym lídrom na trhu automobilových sedadiel. Hodnota spoločnosti predstavuje 60 mld. USD a konsolidované ročné výnosy dosahujú 17 mld. USD. Štruktúru tvorí približne 75 000 zamestnancov v 33 krajinách a viac ako 230 prevádzok. Adient má vedúce postavenie na čínskom trhu. Ročne svojim zákazníkom dodá 25 miliónov sedadlových systémov pre viac ako 360 modelov automobilov.

biznis-centrum-v-barislave

S viac ako 4 000 zamestnancami a 8 prevádzkami je Adient kľúčovým zamestnávateľom v slovenskom automobilovom priemysle. Aktivity spoločnosti na Slovensku odrážajú jej široké portfólio činností. Vo svojom žilinskom závode spoločnosť vyrába kompletné sedadlové systémy a textílie, v Lučenci penové komponenty a kovové súčasti opierok hlavy, v Lozorne kompletné sedadlové systémy a v Martine poťahy na sedadlá.

V Trenčíne pôsobí najväčšie automobilové technologické centrum na Slovensku. Viac ako 400 zamestnancov centra vyvíja širokú paletu vysoko inovatívnych produktov. V Bratislave je Adient zastúpený biznis centrom, jediným svojho druhu vo svete. Približne 900 zamestnancov bratislavského biznis centra zabezpečuje celosvetovú podporu firemných procesov v oblasti financií, informačných technológií, nákupu, riadenia ľudských zdrojov, dopravy a logistiky a programového manažmentu.

technologicke-centrum-v-trencine