medan.sk

sledujte nás:

Verejnoprávny (ne)Silvester

Komentár

Pocity zo Silvestrovského programu RTVS a ČT sú rozpačité. Divák za televíznou obrazovkou mohol oprávnene šomrať. Potešila snaha ponúknuť premiérový program. Niektoré hudobné vystúpenia boli pre svoje klišovité prevedenie nudnejšie ako reklama, ale ako povedali moderátori: „bez niektorých legiend by nebol ani poriadny Silvester“ …  Zabudli však dodať, že diváci sa chcú predovšetkým poriadne zasmiať, no nefalšovaného smiechu bolo ako šafránu.

Dvojica moderátorov sa dobre dopĺňala, no ostala len v polohe moderátorov a nie hlavných zabávačov, čo programu ubralo na zaujímavosti. Nezaujímavé scénky a gagy vyvažovalo vystúpenie kúzelníka. Tradične sa o zábavu postarali hlavne premyslené triky réžie, ktoré vytvárali ilúziu, že sa diváci v štúdiu bujaro bavia. Mixovaného smiechu bolo tiež požehnane, a tým pádom aj hluchých miest, ktoré bolo potrebné umelým smiechom prekryť.

Českí a slovenskí diváci majú pri Silvestrovských programoch veľké očakávania, lebo si pamätajú, že kedysi sa zasmiali do popukania. Novodobé Silvestrovské programy vedia upútať, neurazia, no nevedia dodávať návaly smiechu. Verejnoprávne televízie by mohli na budúci rok vyrobiť radšej kombináciu galaprogramu Týtý a OTO. Bolo by to originálne a nemuseli by sa trápiť s výrobou neduchaplného Silvestra.

Sisa Sklovská spievala v úplne prázdnej scéne, no vynašla sa a vytočila divákov.

Zdroj: vysielanie Jednotky, 31.12.2013

Zdroj: vysielanie Jednotky, 31.12.2013

Jedna zo scénok znázorňovala posteľnú scénu, hercov vymenili za “bábky”

Zdroj: vysielanie Jednotky, 31.12.2013

Zdroj: vysielanie Jednotky, 31.12.2013