Týždňovka (35. týždeň)

Prvé miesto: Blahoslavení, ktorí neskúsili a uverili. Alebo tak nejako. Napriek tomu, je fajn, že Poliačik odkryl isté tabu, o ktorom sa na Slovensku stále ťažko hovorí. A viac ako svoju minulosť, odkryl pokrytectvo tých, ktorí ho odsúdili. A aj hocičo iné.
Zdroj: sme.sk

Druhé miesto: Aj Cyril s Metodom sa zmenili od úžasu na Asterixa s Obelixom, keď videli tie krásne oslavy. Deň ústavy v podaní Kancelárie národnej rady bol naozaj dychvyrážajúci. Miroslava Kernová a my ostatné cynické postavičky sme sa nemohli viac tešiť. „… na galavečere vystúpila Štátna filharmónia Košice a operné hviezdy, ktoré sa predviedli kvalitným vystúpením. A to bolo všetko hodnotné, čo počas priameho prenosu odznelo.“ Škoda len, že na záver nevystúpila prezidentská stráž z osláv Slovenského národného povstania. To by sme si trsli aj v daždi…
Zdroj: omediach.blog.sme.sk, topky.sk
Tretie miesto: Otvárací ceremoniál 14. paralympiády. Okrem toho, že bol naozaj veľmi pekný, zaujala redakciu aj skvelá veta na webe cas.sk: „V šou okrem iného vystupovalo 73 nepočujúcich a postihnutých profesionálnych umelcov a 68 postihnutých z radov dobrovoľníkov, ale aj kráľovná Alžbeta II., princ William a jeho manželka vojvodkyňa z Cambridge.“ Takže aj oni? A v tej televízii to kráľovská rodina tak dobre maskuje… Ach.
Zdroj: cas.sk

Štvrté miesto: Americký bombardér B52, ktorý priletel bez medzipristátia na Sliač. Medzinárodné letecké dni tak boli naozaj unikátne. Len ako sa zvykne spomínať veľkosť a legendárnosť v súvislosti s komplexmi, nedá redakcii nezacitovať: „Slávny bombardér vzbudil hneď značný záujem, pozrieť si ho prišlo niekoľko slovenských ministrov, ktorý sa dnes zúčastnili osláv 68. výročia SNP v neďalekej Banskej Bystrici a tiež prezident SR Ivan Gašparovič.
Zdroj: pravda.sk

Piate miesto mali aj tieto udalosti:
– Procházka zakladá novú platformu,
– Lipšic zakladá hnutie,
– Ďurkovský si zakladá na čistom mene,
– Dzurinda vie čosi o absenciách,
– priateľka Kažimíra vie byť na správnom mieste v správny čas,
– Hlina vie čosi o dejinách a Biľakovi,
– Karol Mello sa vyzná v práve,
– Lucia Nicholsonová sa orientuje v sterilizáciách,
– Mika vie, ako skasírovať koncesionárov,
– Rakúšania vedia, ako skasírovať šoférov,

+ pikošky:
– kreslený vlk z rozprávky No počkaj, zajac! nesmie s cigaretou v ústach na obrazovky, vraj kazí mládež. To je také… tristné!
– turistka hľadala spolu so záchranármi samú seba. To je také… zenové!
– na diaľnici D1 sa dve autá zrazili s koňom. To je také… slovenské!