Týždňovka (13. týždeň)

Blog O médiách informoval, že z pozície generálneho riaditeľa TA3 odstúpil Michal Gučík a novým riaditeľom sa stal Martin Ilavský, šéf Slovenskej Grafie, ktorá patrí do skupiny Grafobal Group Ivana Kmotríka. Treba si už len počkať, či nový riaditeľ bude pre VOS takisto taký cenný ako Gučík.

zdroj: omediach.blog.sme.sk

 

Na druhé miesto Týždňovka zaradila tlačovú besedu Veroniky Zuzulovej, ktorá sa na nej rozplakala. Spolu so svojím otcom kritizovali prístup Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA).Tá na druhý deň vydala vlastné stanovisko k obvineniam. Ako sa ukázalo v diskusiách, plačúca žena v médiách dokáže zamávať emóciami, ale aj sledovanosťou.

zdroj: sport.noviny.sk

 

Na tretie miesto sa dostal Výbor Európskeho parlamentu pre hospodárstvo, ktorý schválil návrh na zníženie cien za telefonovanie a posielanie sms správ v zahraničí. Platiť by mal od júla tohto roku. Výbor zároveň podporil aj vôbec prvé zavedenie cenových limitov pre zákazníkov využívajúcich mobilný internet v roamingu. Redakcia sa teší na správy a volania z dovoleniek.

zdroj: mobil.sk

 

Na štvrté miesto sa prebojoval v redakcii analytický komentár k zmenám v Slovenskom rozhlase na medialne.sk. „Rádio Slovensko sa posunulo vpred. Nie šokovo, ako v roku 2007, ale viac premyslene,“ píše autor Martin Gonda a ďalej jasne formuluje svoje argumenty. Je dobré čítať konečne aj pochvalu, pozitívnych komentárov je na Slovensku ešte menej ako šafránu.

zdroj: medialne.etrend.sk

 

Na piate miesto sa dostalo viacero udalostí, ktoré Týždňovku zaujali ako sumár mediálnych udalostí:

– komunitný portál Pokec.sk zmenil vzhľad i funkcionality na svojej hlavnej stránke,

– na Slovensku spustí vysielanie nová športová stanica,

– súd v kauze arcibiskupa Sokola a .týdňa chránil slobodu slova,

– TASR prebrala prvoaprílovú správu portálu MF Dnes,

Saleziáni don Bosca sa vzdali vlastníckych práv v televízii Lux

 

a malá pikoška na záver: 83-ročná babička zažalovala Apple o milión dolárov kvôli zlomenému nosu… Čo by na to povedal Steve?