medan.sk

sledujte nás:

TV DAJTO už nebude TV DAJTO

(Komentár)

Ak má byť „telka pre chlapa“ iná, tak TV DAJTO potrebuje minimálne nový claim. Prekvapiť by nás nemala ani náhla správa o zmene, či úprave grafiky. Logická, i keď málo pravdepodobná, je aj úvaha nad zmenou názvu tretej programovej služby TV Markíza.

Markízy sme sa priamo opýtali, či sa chystajú menšie alebo väčšie zmeny. Odpoveď prišla rýchlo, ale otázky ohľadom zmeny loga alebo názvu neboli zodpovedané.

PR manažér Lukáš Kočišek zaslal toto stanovisko: „Televíziu Dajto už v súčasnosti profilujeme ako comedy-filmovo-akčný kanál, ktorý divákom prináša zábavu, napätiu, akciu aj adrenalín. Upustili sme preto aj od používania claimu „telka pre chlapa“. Delenie našich menších staníc Doma a Dajto už totiž nebude prvoplánové na ženy a mužov.“

TV DAJTO

Zdroj: markiza.sk/fotomontáž

Opäť sa odvolám na logiku a tá hovorí, že súčasná staničná grafika a aj samotný názov nezodpovedá profilácii, ktorou sa má tento kanál ďalej uberať. Logo a grafika TV DAJTO je príliš ostrá a chladná. Nedokáže komunikovať nič viac ako „akciu, napätie, testosterón“. Tento kanál teraz potrebuje „jemnejší“ a „pohodový“ názov. Nám by sa páčil názov EASY TV.

Logika hovorí, že TV DAJTO už nebude TV DAJTO, treba len čakať, kedy sa na facebooku objavia prvé nákresy alebo náhľady niečoho nového. Alebo sa mýlime?